Cilvēks ar kustību traucējumiem var visu, ja vide pielāgota 0

Sintija Lepste pirms astoņiem gadiem guva smagu mugurkaula traumu un kopš tā laika pārvietojas ratiņkrēslā. “Guļot slimnīcā, visvairāk raizējos, ka visu atlikušo mūžu nāksies sēdēt mājās. Man tolaik bija tikai 14 gadu. Labi, ka daktere pastāstīja par apvienību Apeirons, kas cilvēkiem ar invaliditāti palīdz integrēties sabiedrībā.”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

Sākumā Sintija piedalījās apvienības rīkotajos semināros, nometnēs un citos pasākumos, pēc tam – iesaistījās arī to organizēšanā. Kopā ar citiem brīvprātīgajiem izdomāja interesantas aktivitātes, lai izvilktu no grūtsirdības tos jauniešus, kuriem liekas, ka līdz ar invaliditātes iegūšanu dzīve apstājas.

Patiesībā cilvēks ar kustību traucējumiem var darīt gandrīz visu, ko ikviens, arī mazliet trakulīgas lietas. Ja vien vide ir pielāgota!

CITI ŠOBRĪD LASA

“Patiesībā cilvēks ar kustību traucējumiem var darīt gandrīz visu, ko ikviens, arī mazliet trakulīgas lietas. Ja vien vide ir pielāgota!Kopā ar citiem ratiņniekiem esam gan devušies laivu braucienā, gan traukušies ar motorolleriem pa Gaujas nacionālo parku. Pēdējais pasākums lielā mērā bija manu pūļu auglis – plānoju maršrutu, organizēju naktsmītnes. Pie katra rollera stūres cilvēks bez invaliditātes, bet aizmugurē – ar īpašām vajadzībām. Kājas nostiprinātas ar saiti, lai neplīvo pa gaisu. Ceļojumam bija arī mērķis izvērtēt, vai viesu mājas, kas atrodas šajā teritorijā, ir pieejamas cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Tas bija īsts piedzīvojums desmit dienu garumā. Sevišķi jauniņajiem, kuri iepriekš bija nīkuši četrās sienās, un nu ieraudzīja, cik krāsaina tomēr var būt dzīve,” sirsnīgi stāsta Sintija.

Tagad viņa pasākumu organizēšanu mazliet piebremzējusi, jo daudz laika aizņem datordizaina studijas Latvijas Universitātē. Toties iegūtās zināšanas izmanto, lai veidotu plakātus, bukletus, elektroniskas apsveikuma kartītes un citus vizuālos materiālus Apeirona vajadzībām.

Kas mudina strādāt brīvprātīgi, nesaņemot par to ne pliku santīmu? “Labi pavadīts laiks kopā ar foršiem cilvēkiem un gandarījums par paveikto. Man patīk plānot un organizēt un, pats galvenais, pēc tam redzēt prieku citu acīs.”

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.