Cilvēka un mašīnas simbioze jau šajā gadsimtā 0
Korporācijas Google tehniskais direktors Rejs Kurcveils paziņojis, ka jau līdz 2100. gadam cilvēka ķermeņa bioloģiskās daļas būs iespējams nomainīt ar mehāniskajām. Viņš paudis, ka tajā gadījumā, ja izdosies atveidot galvas smadzeņu funkcijas, atbilstoši vispiesardzīgākajām prognozēm, pavērsies iespējas mūsu intelekta robežas paplašināt vismaz… vairākus miljardus reižu, raksta žurnāls “Planētas Noslēpumi”.
Kurcveils atgādina, ka tā dēvēto singularitāti dēvē arī par “digitālo nemirstību”, jo šajā gadījumā personību un prātu varēs mūžīgi uzglabāt attiecīgos informācijas nesējos, arī tad, ja cilvēks būs nomiris. Tas notikšot tālākas neironu inženierijas attīstības gaitā, un jau tagad esot veikti sekmīgi mēģinājumi uzmodelēt smadzeņu darbību un attīstīt tehnoloģijas, kas spēj pildīt organisma bioloģiskās funkcijas.
Piemēram, ir runa par izstrādnēm saistībā ar smadzenēs iemontējamiem implantiem, kas ar smadzeņu nervu saišu elektrisko stimulāciju ļaut kurliem cilvēkiem atkal dzirdēt un atjaunot kustību iemaņas nervu sistēmas bojājumu rezultātā. Turklāt mediķiem izdevies ar tā dēvēto 3D druku radīt teicamu ausu protēzi: apvalku izgatavoja no cietā plastikāta, ko aizpildīja ar superblīvu kolagēno gēlu, kurā iedzīvināja skrimšļu šūnas.
Savukārt uzņēmuma United Therapeutics izpilddirektors Martions Rotblats nācis klajā ar paziņojumu par “saprāta klonu” radīšanas gluži reālu iespējamību. Tas būšot variants tādam elektroniskajam cilvēkam, kurš varēs dzīvot praktiski mūžīgi – pateicoties iespējai attiecīgos “saprāta failos” saglabātajām attiecīgās personības īpašībām, kas izpaudīšoties kā savdabīgs apziņas programmnodrošinājums.