Kāpēc tiek uzskatīts, ka civilizācija nespēs piemēroties jaunajam klimatam!? Visos laikos taču varēja! 63

Cilvēks, tērpies tikai alu laikmetam raksturīgā tērpā, ar bozi skrēja pakaļ mamutam (kurš mūsdienās guļ kaut kur sasalis), tad tai laikā nebija ne apavu, nekā cita ziemai vai vasarai atbilstoša, bet šis cilvēks tomēr bija piemērojies apstākļiem. Tad kāpēc ir pieņēmums, ka civilizācija nespēs piemēroties jaunajam klimatam, kā tā var apgalvot? Būs taču arī pozitīvi blakus efekti! Šādu tēzi izvirza TV24 raidījums “Globuss”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Lasīt citas ziņas

Cilvēka dabā ir domāt par sevi, savu ģimeni, par savu valsti, dzīvesvietu – tas ir normāli.

Uz klimata izmaiņām cilvēki skatās, kā tas iespaidos un ietekmēs tieši viņu kā cilvēku, nevis kā dabu, bioloģisko daudzveidību,
CITI ŠOBRĪD LASA

šādu komentāru sniedza Andris Vīksna, Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) Prognožu un klimata daļas vadītājs.

“Tas, kas palīdz mums dzīvot, kādēļ mēs esam labklājīgi, kā iegūsta pārtiku, – tas viss taču ir atkarīgs no daudziem neredzamiem radījumiem, augiem, tā tas ir visā pasaulē,” skaidro speciālists.

Lielākā problēma ir tā, ka klimata izmaiņas ietekmē visu bioloģisko daudzveidību, no kā tieši atkarīga ir cilvēces eksistence, norāda Vīksne.

Projektu “Globuss” finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījuma “Globuss” saturu atbild AS “TV Latvija”. #SIF_MAF2023

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.