Foto: Pexel

Cilvēka acs ir logs un nākotni. Zinātnieki atklājuši saistību starp tīklenes bioloģisko vecumu un iespējamo nāves risku 11

Starptautiska pētnieku komanda ir atklājuši saistību starp tīklenes bioloģisko vecumu un nāves risku, vēsta laikraksts “Bild”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Nedēļas nogale četrām zodiaka zīmēm sola lielas problēmas. Kuras ir tās, kam jāuzmanās! 3
Pasaulei vajadzētu atgādināt par šīm briesmām: Krievijā rosina detonēt kodolbumbu, lai liktu “cilvēcei aizdomāties” 85
Krimināls
“Lizuma pagastā 19.septembra rīts iesākās traģiski…” Skolas direktore līdzjūtības runā piemin māsu un brāli, kuri gāja bojā traģiskajā autoavārijā 17
Lasīt citas ziņas

Vienkārša pārbaude var daudz atklāt par jūsu veselību, jo tīklene, kas ir membrāna acs aizmugurējā daļā un satur gaismas jutīgas šūnas, ar vecumu nolietojas un tad var rasties tīklenes atslāņošanās.

Pētījumā, kas ilga vidēji 11 gadus un kurā piedalījās gandrīz 47 000 pieaugušo vecumā no 40 līdz 69 gadiem, tika konstatēts, ka cilvēkiem, kuru tīklenes bioloģiskais vecums bija “vecāks” par viņu faktisko vecumu, nākamajā desmitgadē bija lielāks nāves risks. Pētnieki šo atšķirību starp faktisko vecumu un tīklenes vecumu dēvē par “tīklenes vecuma starpību”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Liela “tīklenes vecuma atšķirība” ir saistīta ar 49% līdz 67% lielāku nāves risku no citiem cēloņiem, izņemot sirds un asinsvadu slimības vai vēzi. Lai noteiktu tīklenes vecumu, pētnieki izmantoja progresīvu mākslīgā intelekta tehnoloģiju, kas pazīstama kā dziļā mācīšanās. Šī jaunā tehnoloģija tiek uzskatīta, kā mazāk invazīva, izdevīgāka un ātrāka, salīdzinājumā ar citām metodēm.

Katrs gads, kas nesakrīt “tīklenes vecumu” ir saistīts ar nāves riska pieaugumu par 3%. Šie atklājumi varētu rosināt veikt regulārus skrīningus dažādām dzīvībai bīstamām slimībām.

“Tīklenes vecuma atšķirība” starp dažādiem dalībniekiem bija ļoti lielā variācijā, kas rada bažas. Jo vairāk nekā 50% cilvēku tīklenes izskatījās vecākas nekā viņu faktiskais vecums, kas liecina, par tā sauktajiem, “ātrajiem novecotājiem”. Šo cilvēku vidū tika konstatēts, ka:

51%  dalībnieku vecuma atšķirība pārsniedza trīs gadus (katrs otrais dalībnieks).
28%- vecuma atšķirība bija pieci gadi (katrs ceturtais dalībnieks).
4,5% -vecuma atšķirība pārsniedza desmit gadus (katrs divdesmitais dalībnieks).

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.