Pirmie rezultāti – pēc mēneša 0
Pēc ārstes teiktā, pirmie rezultāti būs manāmi jau mēneša laikā, taču turpmākā pusgada laikā kopējais matu apjoms turpinās pieaugt. Pēc tam var vērtēt, kā efektu noturēt un vai nepieciešama vēl cita procedūra.
“Pēc cilmes šūnu ievadīšanas izkrituša matiņa vietā no audos snaudošās dermālās papulas ataug jaunais matiņš vai esošais kļūst spēcīgāks,” stāsta triholoģe. “Tomēr, ja kādi faktori normālus matus ir miniaturizējuši vai veicinājuši to izkrišanu, svarīgi panākt, lai līdzīga situācija neatkārtotos un būtu iespējams saglabāt procedūras efektu ilgtermiņā. Tāpēc vienmēr pēc cilmes šūnu ievadīšanas paralēli jāveic profilakse. Ievadot cilmes šūnu serumu, mēs panākam diezgan intensīvu apjoma pieaugumu, tāpēc jānodrošina, lai vēlāk mati atkal neciestu no hormonu iedarbības vai citiem apstākļiem, kas matu kvalitāti bojājuši jau agrāk.”
Patlaban ir divas galvenās pamatindikācijas, kad matu problēmu risināšanai tiek izmantotas cilmes šūnas. Viena no tām ir androgēna matu izkrišana, ko iespaidojusi hormonu ietekme un kas izpaužas kā matu saknītes miniaturizācija, proti, izsīkšana. Otra ir autoimūna saslimšana – matu perēkļveida izkrišana, kad tie izkrīt laukumiņos.
“Lielākoties šo procedūru izmanto, ja matu apjoms ir ievērojami samazināts. Aptuveni 60% gadījumu efekts ir ļoti labs, pārējiem – vidējs. Ar situāciju, kad galīgi nav efekta, es personīgi vēl neesmu saskārusies. Medicīniskajā literatūrā aprakstītie dati par efektivitāti ir līdzīgi,” izdošanās iespēju raksturo daktere.
Cilmes šūnu procedūra nav vienīgais iespējamais veids, kā ārstēt visdažādākās matu problēmas. Vislabāk to kombinēt ar jau sen zināmajām, un, pareizi un loģiski plānojot ārstēšanas kursu, labu rezultātu var panākt pat šķietami bezcerīgos gadījumos.
“Gribu uzsvērt, ka procedūra nav lēta, taču domāju, ka daudzi, pamanot sasniegto rezultātu, iztērēto nenožēlos.”
36,6 °C konsultante INGA ZEMĪTE, ģimenes ārste, triholoģe