Foto-Shutterstock

Negribu menstruācijas ceļojuma laikā! Vai cikla mākslīga regulēšana nekaitē? 2

“Esmu dzirdējusi, ka sievietes pēdējā laikā pašas nosaka menstruāciju laiku. Ja jābrauc ceļojumā, gaidāmas kāzas vai cits svarīgs pasākums, īpašās dienas pārceļ. Protams, tas ir ļoti ērti, bet vai šāda iejaukšanās organisma dabiskajās norisēs nekaitē veselībai?” INGA K. JELGAVĀ

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Lasīt citas ziņas

Menstruālo ciklu var regulēt tikai tad, ja sieviete jau vismaz mēnesi lieto hormonālo kontracepciju – tabletes vai vaginālo riņķīti. Ja notikums, kuru mēnešreizes varētu sabojāt, gaidāms jau pēc pāris nedēļām, tās vairs nebūs iespējams aizkavēt.

Parasti kontracepcijas tabletes vai riņķīti lieto 21 dienu, 7 dienas ievērojot pārtraukumu, taču, lai mēnešreizes pārceltu uz tālāku laiku, to dara bez pauzes, uzreiz sākot lietot nākamo iepakojumu. Menstruālo ciklu var arī regulēt, pārtraucot dzert tabletes vai izņemot riņķīti no maksts nedēļu ātrāk nekā parasti, lai menstruācijas sāktos agrāk.

CITI ŠOBRĪD LASA

Rīgas 1. slimnīcas Šarlotes poliklīnikas ginekoloģe Maija Dace Broša atzīst, ka mēnešreižu aizkavēšana ar hormonālo kontracepciju veselībai nekaitē, pat ietekmē to labvēlīgi, jo bloķē ovulāciju. Tas nozīmē, ka katru mēnesi neizdalās olšūna, radot plīsumu olnīcas sieniņā, un tādējādi mazinās olnīcu audzēja attīstības risks.

Nereti šo metodi iesaka izmantot ārstnieciskos nolūkos, ja ir stipra un sāpīga menstruālā asiņošana vai smags pirmsmenstruālais sindroms.

Ir pieļaujams, ka, atbilstīgi lietojot hormonālo kontracepciju, mēnešreizes notiek tikai četras reizes gadā, taču vispirms vajadzētu konsultēties ar ginekologu.

Menstruālā cikla regulēšanu plaši izmanto visā pasaulē, bet daktere Maija Broša novērojusi, ka daudzām Latvijas sievietēm, kuras mēnešreizes uzskata par sievišķības apliecinājumu, pret šo metodi ir aizspriedumi.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.