Cik tas ir likumīgi, likt maksāt starpību par ūdens patēriņu? “Likumā ir precīzi noteikts, kā rīkoties!” 0

Ir nams un tam ir namu apsaimniekotājs, pilsētas/domes uzņēmums – katru mēnesi daudziem iedzīvotājiem rēķinos redzama pozīcija par ūdens starpību, proti, patērētais individuāli un mājas kopējais patēriņš, kas ir jāmaksā bez variantiem. TV24 raidījuma “Uz līnijas” skatītājs vaicā, vai tas ir likumīgi? Viņa pieredze rādot, ka, ja kāds aiziet izlamāties, tad uz mēnesi šī pozīcija pazūdot, bet pēc tam ir atkal atpakaļ.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
“Viņš ļoti labi apzinās, ka daudzi no viņa grib atbrīvoties.” Eksperts nosauc brīdi, no kura Putina dienas būs skaitītas
Lasīt citas ziņas

“Šeit nav būtiski, vai nama apsaimniekotājs ir pašvaldības kapitālsabiedrība vai privāts uzņēmums, kas ir pārvaldnieks, likumā ir precīzi noteikts, ka, ja ir ūdens patēriņa kopēji zaudējumi virs 20% ilgāk nekā 3 mēnešus, pārvaldniekam ir jāiet meklēt risinājumus vai iemesli, un par tiem jāziņo mājas kopīpašniekiem, ko darīt,” tā izeju no situācijas skaidro Ervins Straupe, Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācijas valdes priekšsēdētāja vietnieks.

Bieži vien šī starpība sākotnēji gan ir atrodama, nomainot vien mājas ievades skaitītāju, kas mēdz nolietoties ātrāk nekā tās paredzētais verifikācijas termiņš. Šādu gadījumu ir ļoti daudz, atzīst Straupe.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kā nākamo risinājuma soli viņš iesaka, ka pārvaldnieks dodas pie dzīvokļu īpašniekiem uz viņu īpašumiem un pārbauda šos skaitītājus, taču tur sākas problēma – bieži vien iedzīvotāji nelaiž iekšā meistarus aplūkot šos skaitītājus.

“Jūs nestādāties priekšā, cik bieži vien cilvēki ir inovatīvi skaitītāju ietekmēšanā. Vai arī ir cilvēki, kas nodot vienmēr konstantus rādījumus, kas alu galā arī veido mājas starpību,” norāda eksperts, kā lielo risinājumu piedāvājot attālināti nolasāmos skaitītājus, kas nolasās vienā dienā, nevis kā tagad- trīs līdz četru dienu periodā, kad arī rodas patēriņa starpība.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.