Matīss Gricmanis (no kreisās) un Valters Sīlis stāsta, ka izrādē “Būt nacionālistam” pret politiķiem paudīs cieņu, bet ar smagu kritikas devu.
Matīss Gricmanis (no kreisās) un Valters Sīlis stāsta, ka izrādē “Būt nacionālistam” pret politiķiem paudīs cieņu, bet ar smagu kritikas devu.
Foto – Timurs Subhankulovs

Cik smagi ir būt nacionālistam 3

Ceturtdien, 13. aprīlī, “Dirty Deal Teatro” pirmizrādi piedzīvos režisora Valtera Sīļa un dramaturga Matīsa Gricmaņa sadarbībā tapusī jaunības traģēdija “Būt nacionālistam”. Nacionālā teātra štata režisora Valtera Sīļa vārds komentārus neprasa, bet Matīsu Gricmani plašāka sabiedrība pirmoreiz pamanīja 2010. gadā LTV1 ētera spēlē “Es varu būt premjerministrs”, kur viņš uzvarēja un izcīnīja galveno balvu. Jaunā izrāde “Dirty Deal Teatro” būs pirmā Valtera Sīļa un Matīsa Gricmaņa sadarbība.

Reklāma
Reklāma

Personīgā pieredze

Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Lasīt citas ziņas

“Būt nacionālistam” ir stāsts par Matīsa Gricmaņa paša pieredzi Saeimas deputāta Imanta Parādnieka palīga amatā, bet sižetiski sāksies ar nedaudz agrākiem notikumiem. “Stāsts būs par laiku, kad man bija 14 gadi, par to, kā iepazinos ar partiju “Visu Latvijai!”, tās līderi Raivi Dzintaru, vēlāk Imantu Parādnieku, kā no viņiem pēc tam aizvirzījos uz latviešu nacionālistu klubu un iesaistījos biedrībā “Tēvijas sargi”,” priekškaru paver dramatizējuma autors. “Deputāta palīga amatā biju tikko pabeidzis vidusskolu, pilns ilūziju par politiku, jaunības ideālisma pārņemts un nedomāju, ka politikas gaiteņos viss notiek tik piezemēti un prozaiski.”

Tādējādi izrāde būs patiess stāsts par pieaugšanu, jaunības ideālu un pārliecības rašanos un transformēšanos. Caur viena cilvēka personīgās pieredzes prizmu tā ļaus atskatīties uz laiku pirms 10. Saeimas, kad Latvijā notika nozīmīga politiskā pārbūve. No politiskās skatuves pazuda Tautas partija, izveidojās “Vienotība” un savu pakāpenisko uzvaras gājienu uzsāka nacionālā spārna radikālākie politiķi. Izlikt savu pieredzi uz papīra Matīsu Gricmani pamudinājis tieši režisors Valters Sīlis, kurš savulaik Nacionālajā teātrī veidojis gan politiskā kabarē “žurkas”, gan citas izrādes ar politisku piesitienu. “Mūsu izrāde ir viena cilvēka pieredze, ne visiem tāda ir,” saka Valters Sīlis, “un tie, kam ir, ne visi ar to dalās. Patiesībā no Matīsa puses tas ir traki drosmīgi.”

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.