Cik komandu futbola virslīgā spēlēs nākamgad? 0
Latvijas Futbola federācija (LFF) nesteidz pieņemt lēmumu par Latvijas futbola virslīgas komandu skaitu nākamajā sezonā, solot to pieņemt novembra beigās.
Šobrīd nav skaidrība, vai virslīga tiks paplašināta līdz desmit komandām, vai tajā paliks astoņas vienības, kā tas bijis kopš 2014.gada. Ja nekas nemainīsies, tad virslīgu atstās “Valmiera Glass/ViA, bet klāt nāks “Daugavpils/Progress”, kas uzvarēja “komanda.lv” pirmajā līgā, bet tikpat labi izmaiņas var būt būtiskākas, valmieriešiem paliekot un klāt nākot vēl vienai pirmās līgas komandai.
Trešdien notika pirmā pārspēle par vietu turnīrā “Metta/Latvijas Universitāte” (LU) vienībai, kura virslīgā palika septītā, ar 7:2 sagraujot “komanda.lv” pirmajā līgā otro vietu izcīnījušo “Super Nova”. Ja virslīgā nākamsezon būs desmit komandas, var izrādīties, ka pārspēlēm lielas sportiskās jēgas nemaz nav.
Latvijas Futbola federācija (LFF) ceturtdien valdes sēdē Astanā pirms Latvijas un Kazahstānas valstsvienību savstarpējās spēles UEFA Nāciju līgā par komandu skaitu virslīgā sprieda, taču nolēma lēmumu par komandu skaitu pieņemt novembra izskaņā.
Valdes sēdē tika plaši diskutēts par virkni saistošo jautājumu, kas skar nākamās sezonas virslīgas čempionāta norisi, kā arī iztirzāti tam pakārtotie jautājumi par iespējamajām izmaiņām pirmās līgas, otrās līgas un virslīgas dublieru čempionāta izspēles kontekstā.
Pirms tam oktobrī tika nolemts, ka līdz ar 2019.gada sezonu Latvijas futbolā tiks ieviests asociācijā sagatavota spēlētāja regulējums, kā arī, adaptējot pašreizējos virslīgas reglamenta noteikumus, laukumā būs jāatrodas vismaz sešiem asociācijā sagatavotiem spēlētājiem. Jebkādas citas izmaiņas, kas saistītas ar spēlētāju izmantošanas ierobežojumiem, virslīgas klubiem būs saistošas līdz ar 2020.gada sezonu.
Nākotnes izmaiņas spēlētāju izmantošanas ierobežojumos un kompleksos jautājumus par iespējamo virslīgas paplašināšanos, kā arī par izmaiņām zemāko līgu un dublieru čempionātos skata darba grupā, kuras sastāvu veido LFF prezidents Kaspars Gorkšs, LFF valdes locekļi Māris Verpakovskis, Artūrs Zakreševskis un Aleksandrs Isakovs, kā arī LFF administrācijas pārstāvji – ģenerālsekretārs Edgars Pukinsks un sporta direktors Dainis Kazakevičs. Darba grupai šajā jautājumā novembra beigās jānāk klajā ar vienotu rekomendāciju LFF valdei.
Diskutējot par biedrības “Latvijas Futbola Virslīga” iepriekš pausto skatījumu uz virslīgas čempionāta tālākās attīstības plāniem un redzējumu par turpmāko sadarbības modeli ar LFF, federācija un LFF valde pauž gatavību turpināt aktīvu diskusiju par dažādiem ierosinājumiem, to realizēšanas iespējām un nepieciešamību. Tuvākajā laikā plānots uzklausīt arī visu Virslīgas klubu prezidentu skatījumu uz klubu mērķiem un līgas attīstību, lai vairotu LFF, līgas un klubu savstarpējās partnerattiecības.
Tāpat LFF valde, apspriežot jautājumu par LFF biedru statusu un reģistru, vienojās aktualizēt esošo LFF biedru revīzijas veikšanu. Ņemot vērā organizāciju lielo interesi kļūt par LFF biedra kandidātu, jau esošo lielo organizāciju skaitu ar šādu statusu, kā arī vairāku pašreizējo LFF biedru diskutablo statusu, tiks sasauktas par šo jautājumu atbildīgās darba grupas tikšanās reizes, lai virzītu apstiprināšanai LFF valdē konkrētu rīcības plānu.