Cik jāmaksā par recepti? 0
“Vai tas ir pareizi, ka, izrakstot tikai vienu recepti pie ģimenes ārsta palīga, jāmaksā vesels lats? Tā ir Limbažos. Māsa pie ģimenes ārsta par vienas receptes izrakstīšanu Rīgā, Juglā, maksā 50 santīmu. ” Dzintra Limbažos
Recepšu veidlapu izgatavošanas un uzglabāšanas, kā arī recepšu izrakstīšanas un uzglabāšanas noteikumi paredz, ka tiesības izrakstīt parasto recepti ir gan ārstam, gan ārsta palīgam (feldšerim), savukārt īpašo recepti (kompensējamo zāļu vai medicīniskās ierīces iegādei) drīkst izrakstīt tikai ārsts. Viņam vienlaikus arī jāpārliecinās par pacienta veselības stāvokli un medikamentu efektivitāti, jo var gadīties, ka ir jāmaina zāļu deva, lietošanas režīms vai jāizvēlas cits preparāts.
Atbilstoši normatīvajiem tiesību aktiem pacienta iemaksa par ģimenes ārsta ambulatoro apmeklējumu ir viens lats. Tas attiecas arī uz gadījumu, ja pacients pie ģimenes ārsta ierodas tikai pēc receptes. Par veikto maksājumu pacientam jāsaņem čeks vai stingrās uzskaites kvīts. Ir vairākas iedzīvotāju kategorijas, kas atbrīvotas no pacienta iemaksas arī par ģimenes ārsta vizīti.
Maksa nav paredzēta par ārsta palīga (feldšera) konsultāciju (arī receptes izrakstīšanu).
Par recepti 50 santīmu ir jāmaksā aptiekā, nevis ārstam. Turklāt šis pacienta līdzmaksājums paredzēts tikai tad, ja recepte izrakstīta par valsts kompensētajām zālēm, kas maksā vairāk nekā trīs latus. Ja izrakstīta parastā recepte vai īpašā recepte kompensējamajam medikamentam, kura cena ir zemāka par trīs latiem, papildu 50 santīmu aptiekā nav jāmaksā.