Foto: Shutterstock

Cik izturīgi ir Briseles kāposti? Nebaidās pat sniega? 6

Inita Šteinberga, “Praktiskais Latvietis”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Lasīt citas ziņas

“Dārzā iestādītie Briseles kāposti saņēmās tikai uz rudens pusi un vēl aizvien ir skaisti bumbulīši. Nezinu, cik ilgi var turēt dārzā, jo dzirdēts, ka tie nebaidās pat sniega,” – jautā Solvita Nīcā.

“Teorētiski Briseles kāposti varētu izturēt un glabāties uz lauka arī nelielā salā. Kad vajag – ej, rauj un met sasalušus katlā! Taču Latvijai raksturīgi mainīgi laikapstākļi. Pēc kailsala vai atkušņiem augiem sāksies dažādas puves,” secina dārzeņu audzētājs Aivars Presnikovs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tik garš rudens kā šis, kad nav lielu salu, ir izņēmums. Tas, kas derēs šogad, nebūs spēkā nākamgad. Tāpēc dārzeņkopis iesaka kvalitatīvākos kāpostiņus novākt un tos, ko nepatērē, sasaldēt.

Taču svarīgi arī eksperimentēt dārzā, sevišķi ar augiem, kuru audzēšanā nav lielas pieredzes. Var kādu stādu atstāt augam un pavērot, cik izturīga ir konkrētā šķirne.

Briseles kāpostiem ir šķirnes ar agrāku un vēlāku ienākšanās laiku. Mūsu apstākļiem piemērotākās ir agrākās, jo Briseles kāpostiem, līdzīgi kā vēlajiem galviņkāpostiem, ir garš veģetācijas periods – 140 dienas no iestādīšanas uz lauka.

Arī briseliešus dēsta ap 20. maiju, lai tie pagūtu laikus nobriest. Turklāt jārēķinās, ka šajā garajā periodā augi būs jākopj un jāsargā no dažādiem kaitēkļiem. Tas ir viens no iemesliem, kāpēc Latvijā tos audzē tik maz.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.