Foto: SHUTTERSTOCK

Ir jāatrod laiks vasaras baudīšanai! Cik garu bezalgas atvaļinājumu darbinieks var pieprasīt? 10

Madara Briede, “Praktiskais Latvietis”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
VIDEO. Lietuvas robežu no Baltkrievijas puses šķērso alnēns, kam pakaļ dzenas lācis
TV24
“Nereti bija tā, ka priekšā bija slēpnis…” Slaidiņš stāsta par Krievijas specdienestu viltību, kad krievu karavīri padevušies gūstā ukraiņiem
Latvietis Vācijā izdzer 16 alus kausus, norēķinoties ar bankas karti. Tas līdz baltkvēlei sadusmo restorāna īpašnieku! 11
Lasīt citas ziņas

“Cik garu bezalgas atvaļinājumu ir tiesības pieprasīt? Vai tas, ka esmu bijusi bezalgas atvaļinājumā, automātiski nozīmē, ka pēc tam apmaksātais atvaļinājums noteiktu periodu man nepienāksies?” – jautā Līga U.

Valsts darba inspekcijas pārstāve Dace Stivriņa pauž, ka atvaļinājuma bez darba samaksas saglabāšanas regulējums noteikts Darba likuma 153. pantā, un paskaidro – ka tā pieprasīšana ir darbinieka tiesība.

CITI ŠOBRĪD LASA

Savukārt darba devējs pēc darbinieka pieprasījuma var piešķirt viņam šādu atvaļinājumu.

Darba likumā nav noteikti ierobežojumi bezalgas atvaļinājuma ilgumam.

Taču jāvērš uzmanība uz to, ka laikā, kas dod tiesības uz ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu, ieskaita laiku, kad:

darbinieks bijis darba attiecībās un faktiski veicis savus darba pienākumus,

ir bijušas darba attiecības, bet darba pienākumi nav veikti attaisnojošu iemeslu dēļ.

Kā attaisnojoši iemesli darba neveikšanai īpaši izcelti šādi gadījumi: pārejošas darbnespējas laiks, grūtniecības un dzemdību atvaļinājuma laiks, īslaicīgas prombūtnes laiks, darba piespiedu kavējuma laiks, ja darbinieks prettiesiski atlaists no darba un atjaunots iepriekšējā darbā, Darba likuma 155. pantā minētā atvaļinājuma laiks (bērna tēvam, adoptētājiem vai citai personai).

Savukārt laikā, kas dod tiesības uz ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu, neieskaita bērna kopšanas atvaļinājuma laiku un atvaļinājuma laiku bez darba samaksas saglabāšanas, kas ir ilgāks par četrām nedēļām viena gada laikā.

Ņem vērā

Laikā, kas dod tiesības uz ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu, tiek ieskaitītas tikai četras nedēļas kalendārajā gadā atvaļinājuma bez darba samaksas saglabāšanas, savukārt tas periods, kas pārsniedz četras kalendārās nedēļas, nedod tiesības uz ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.