Šajā Ziemeļkorejas valdības 2017. gada 29. augusta fotoattēlā redzama vidēja darbības rādiusa raķetes Hwasong-12 izmēģinājuma palaišana.
Šajā Ziemeļkorejas valdības 2017. gada 29. augusta fotoattēlā redzama vidēja darbības rādiusa raķetes Hwasong-12 izmēģinājuma palaišana.
Foto. Scanpix/Korean Central News Agency/Korea News Service via AP

Cik daudz kodollādiņu ir pasaulē un cik tiek uzskatīti par potenciāli gataviem militārai lietošanai. Daudz! 60

Deviņās pasaules valstīs kopumā ir gandrīz 10 000 kodollādiņu, kas tiek uzskatīti par potenciāli gataviem militārai lietošanai. Cik kaujas galviņu ir dažādu valstu arsenālos, skatāms Deutsche Welle apkopotajā infografikā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
“Viņš ļoti labi apzinās, ka daudzi no viņa grib atbrīvoties.” Eksperts nosauc brīdi, no kura Putina dienas būs skaitītas
Lasīt citas ziņas

2023. gada sākumā deviņām pasaules valstīm – Lielbritānijai, Izraēlai, Indijai, Ķīnai, Korejas Tautas Demokrātiskajai Republikai, Pakistānai, Krievijai, ASV un Francijai – kopā bija aptuveni 12 512 kodolieroči, no kuriem 9576 tika uzskatīti par potenciāli gataviem tūlīt izpildīt savus mērķus, t. i., potenciāli gatavi militārai lietošanai.

Ekrānšāviņš no “X”@dw_russian
CITI ŠOBRĪD LASA

Tiek lēsts, ka operatīvie spēki dažādās pasaules vietās izvietojuši aptuveni 3844 no šīm kaujas galviņām, tostarp aptuveni 2000 bija paaugstinātā kaujas gatavībā – tikpat daudz kā gadu iepriekš.

Attiecīgā informācija ir ietverta Stokholmas Starptautiskā miera pētniecības institūta (SIPRI) gada pārskatā.

Speciālisti atzīmē, ka kopumā kodollādiņu skaits pasaulē turpina samazināties. Tomēr tas galvenokārt ir saistīts ar nojaukto kodolieroču sistēmu demontāžu ASV un Krievijā.

Tajā pašā laikā gan Vašingtona, gan Maskava īsteno lielas un dārgas programmas, lai nomainītu un modernizētu esošās kodolgalviņas, raķešu, lidmašīnu un zemūdeņu piegādes sistēmas un kodolieroču ražošanas iekārtas.

Ķīna arī būtiski modernizē un paplašina savu kodolarsenālu. Paredzams, ka nākamajā desmitgadē tas turpinās pieaugt, un daži prognozē, ka Pekina šajā periodā izvietos vismaz tikpat daudz starpkontinentālo ballistisko raķešu (ICBM) kā Krievija vai ASV. Tomēr Ķīnas kopējie kodolgalviņu krājumi joprojām būs mazāki nekā jebkurā no šīm valstīm.

Citām kodolieroču valstīm ir mazāki krājumi, taču visas vai nu izstrādā, vai izvieto jaunas ieroču sistēmas, vai arī ir paziņojušas par savu nodomu to darīt.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.