Reklāmfoto

Čigānu cīruļu ducis jeb “Fanfare Ciocarlia” Valmierā
 0

Latvijā jau otro reizi atgriežas Rumānijas slavenais čigānu orķestris “Fanfare Ciocarlia”, lai 25. janvārī Valmieras Kultūras centrā sniegtu čigānu pūšaminstrumentu mūzikas koncentrātu un atkal priecētu klausītājus, piedāvājot nobaudīt neticami ugunīgus tempa paraugdemonstrējumus.


Reklāma
Reklāma

 

TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
7 pārtikas produkti, kurus nevajadzētu bieži ēst. Tie ļoti var kaitēt zarnām
“Baidens nolēmis skaisti aiziet no dzīves, paņemot sev līdzi ievērojamu daļu cilvēces.” Medvedevs biedē ar Trešo pasaules karu
Lasīt citas ziņas

Ansamblis, kas savos pirmsākumos muzicējis kā sarīkojumu, tostarp arī kāzu un bēru orķestris, tagad plūc pasaules slavas laurus. Latvijā “Fanfare Ciocarlia” viesojās salīdzinoši nesen, aizvadītā gada augustā sniedzot pāri plūstošas enerģijas un reizē – čigāniskas melanholijas pilnu koncertu Dzintaru koncertzālē, festivāla “Summertime – aicina Inese Galante” ietvaros.

Jūrmalā lieliskā divpadsmit vīru (nav noslēpums – arī radinieku) apvienība, kas sastāv no kādreizējiem kalējiem, segliniekiem un zemniekiem, neļāva palikt mierīgai nevienai rokai un kājai, uz īsteni demokrātisku izkustēšanos pamudinot ikvienu klātesošo.

CITI ŠOBRĪD LASA

Koši sarkanajos tērpos uzposušies mūziķi, kuru arsenālā dominē pūšaminstrumenti – trompetes, klarnetes, ragi, tuba, saksofons, kam pievienotas bungas un balss romu mēlē, iekustināja reizēm maķenīt kūtro Latvijas skatītāju.

Viņu mūzika, kā stāsta, sakņojoties Turcijas un Austrijas militāro orķestru tradīcijās, bet materiālu un iedvesmu gūstot romu tautas deju mūzikā, nesmādējot arī turku, bulgāru, serbu un maķedoniešu tautas mūzikas elementus, šodien piejaucot arī mūslaiku popmūzikas darbus.

“Fanfare Ciocarlia” jeb “cīruļa dziesma” dzimtais ciems Zeče Pradžini atrodas Rumānijas austrumos, miglainā ielejā, kur dzīvo ap astoņiem desmitiem čigānu ģimeņu, iztiekot no tradicionāla lauku dzīvesveida, pielāgojoties dabas ritmiem. Komunisma dzelzs priekškara laikos ciemats bija pilnībā noslēgts no ārpasaules, līdz 1996. gadā vācietis Henrijs Ernsts atklāja vēl dzīvo, no osmaņu impērijas laikiem mantoto orķestra tradīciju un bija pārliecināts, ka tā tiks novērtēta visā pasaulē, un viņš nekļūdījās. “Fanfare Ciocarlia” uzstājušies vairākās prestižās filharmonijas zālēs, rumāņu orķestra galvu reibinošie, tehniski precīzie un lieliskie ritmi krasi atšķiras no jebkura cita pūtēju orķestra skanējuma, kas iekustinājis publiku jau vairāk nekā tūkstoš koncertos visā pasaulē.

“Fanfare Ciocarlia” slavināta dažādos medijos, piemēram, “The Times of London” viņu skanējumu nodēvējis par “smago monstru skaņu”. Grupa piedalījusies vairākās filmās, veidojusi versiju “Princes Amongst Men” dziesmām, piedalījusies filmas “Borats” skaņu celiņa tapšanā. “Cīruļu” orķestra jaunākais ieraksts “Balkan Brass Battle” (Balkānu pūtēju cīņa) nācis klajā 2011. gadā. Valmierā enerģiskais cīruļu dziesmu ducis ieradīsies Eiropas turnejas ietvaros, taisnā ceļā pēc koncerta Berlīnē, lai pēcāk dotos uz Maskavu un Mehiko.

Reklāma
Reklāma

 

VARBŪT NODER

Koncerta sākums – 19.00.

Biļetes – “Biļešu paradīzes” kasēs, HYPERLINK “http://www.bilesuparadize.lv” www.bilesuparadize.lv

Cena: Ls 4 – 10

 

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.