Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Ieva Čīka/LETA

Cietušo un prokuratūru neapmierina spriedums Jelgavas policistu lietā 0

Cietušais, viņa pārstāvis un prokurore pārsūdzējuši Zemgales rajona tiesas spriedumu, ar kuru tiesa attaisnojusi dienesta pilnvaru pārsniegšanā pret sociālā aprūpes centra “Ziedkalne” klientu apsūdzētos Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes darbiniekus Sandi Blūmu un Jāni Pranku, aģentūru LETA informēja tiesas priekšsēdētājas palīdze Sanita Grinšpone.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
RAKSTA REDAKTORS
FOTO. “Gribēju būt mīlēta, bet tiku pazemota, izmantota, sista.” Kāpēc piecdesmitgadīgā politiķe uzķērās jeb izglītotās, bagātās arī raud
Lasīt citas ziņas

Cietušais, valsts sociālās aprūpes centra “Zemgale” Jelgavas novada filiāles “Ziedkalne” klients, kuru policisti 2013.gada nogalē aizturējuši un turējuši kurtuvē, vainojot cita aprūpes centra klienta pazušanā, lietā iesniedzis apelācijas sūdzību. Viņa sūdzība atstāta bez virzības, nosakot termiņu trūkumu novēršanai.

Laiks trūkumu novēršanai dots arī Zemgales tiesas apgabala prokuratūras prokurorei, kura iesniegusi apelācijas protestu. Savukārt cietušā pārstāvja iesniegtā apelācijas sūdzība tiesā ir pieņemta.

CITI ŠOBRĪD LASA

Grinšpone skaidroja, ka, tiklīdz trūkumi tiks novērsti, krimināllieta tiks nosūtīta Zemgales apgabaltiesai apelācijas sūdzības izskatīšanai.

Jau ziņots, ka tiesa attaisnojusi Blūmu un Pranku. Abiem apsūdzētajiem atcelts arī piemērotais drošības līdzeklis – uzturēšanās noteiktā vietā. Pieteikto morālā kaitējuma kompensāciju tiesa atstāja bez izskatīšanas.

Prokurors apsūdzētājiem prasīja piemērot naudas sodus, vienam 100 minimālo mēnešalgu apmērā, otram – 350 mēnešalgu apmērā.

Pret Pranku un Blūmu sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 317.panta pirmās daļas – par valsts amatpersonas izdarītām tīšām darbībām, kas acīmredzami pārsniedz valsts amatpersonai ar likumu vai uzliktu uzdevumu piešķirto tiesību un pilnvaru robežas, ja šīs darbības radījušas būtisku kaitējumu valsts varai vai pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas interesēm. Par šādu pārkāpumu var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem, īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu.

Aģentūras LETA arhīvs liecina, ka 2013.gada nogalē uz dienesta pārbaudes laiku saistībā ar pazudušu aprūpes centra iemītnieku no amata tika atstādināta toreizējā filiāles vadītāja Aija Petuhova.

Savukārt krimināllieta pret VP darbiniekiem, kas tolaik piestrādāja arī “Ziedkalnē” par apsargiem, sākta par rīcību pret kādu citu pansionāta klientu, kas tika vainots pazušanā.

Reklāma
Reklāma

Abi policisti turpina darbu VP un ir Zemgales reģiona pārvaldes Jelgavas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas inspektori, aģentūrai LETA apliecināja VP Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Gita Gžibovska.

Darbinieki no amata nav atstādināti, jo procesa virzītājs nebija piemērojis viņiem drošības līdzekli – aizliegumu ieņemt amatu -, pauda policijas pārstāve, atgādinot, ka pirms tiesas sprieduma nevienu personu nevar atzīt par vainīgu.

Tiesa lietu pret policistiem sāka skatīt 2016.gada beigās.

Valsts sociālās aprūpes centra “Zemgale” ir labklājības ministra pakļautībā esoša tiešās pārvaldes iestāde. Tā filiāle “Ziedkalne” atrodas Jelgavas novadā, Vilces pagastā.

Filiāle sniedz sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumus pilngadīgām personām ar smagiem garīga rakstura traucējumiem – pirmās un otrās grupas invalīdiem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.