Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: Pixabay.com

Cietušajiem izdodas atgūt izkrāptos īpašumus 1

Astoņi nekustamie īpašumi atzīti par noziedzīgi iegūtu mantu un atgriezti sākotnējiem īpašniekiem, portālu LA.lv informēja Ģenerālprokuratūras pārstāve Una Rēķe.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Slavenā pareģe Vanga atkal trāpījusi mērķī – piepildījies vēl viens viņas baisais pareģojums
Kokteilis
Tas nav par mīlestību… 9 iemesli, kāpēc vīrieši atgriežas pie bijušajām
Kokteilis
Atzīmējiet šos datumus savā kalendārā! Katras zodiaka zīmes laimīgākās dienas aprīlī
Lasīt citas ziņas

Šā gada janvārī, piedaloties Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurorei, Rīgas apgabaltiesa ir pieņēmusi lēmumus, atstāt negrozītus Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas lēmumus. Ar šiem lēmumiem ir apmierināti Valsts policijas (VP) ierosinājumi astoņus nekustamos īpašumus, kuru kopējā vērtība sastāda vismaz 180 000 eiro, atzīt par noziedzīgi iegūtu mantu un atgriezt cietušajiem.

Seši nekustamie īpašumi atgriezti valsts īpašumā, bet divi – fiziskām personām.
CITI ŠOBRĪD LASA

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā tika pierādīts, ka cietušie ir zaudējuši savus nekustamos īpašumus izdarīto noziedzīgo nodarījumu rezultātā, jo tie tika pārdoti uz viltotu dokumentu pamata un atradās pie trešajām personām.

Ievērojot Satversmes tiesas 2017. gada 8. marta sprieduma lietā Nr. 2016-07-01 atziņas, vadoties no Kriminālprocesa likuma 356. panta otrās daļas un 360. panta pirmās daļas regulējuma, nekustamais īpašums, kas atzīts par noziedzīgi iegūtu mantu un atrodas pie trešās personas, tiek atdots īpašniekam, kas to zaudējis noziedzīgo nodarījumu rezultātā, lai pēc iespējas novērstu noziedzīga nodarījuma rezultātā radīto netaisnīgumu un atjaunotu iepriekšējo stāvokli, ar mērķi pēc iespējas ātrāk atjaunot cietušajam tādu stāvokli, kāds pastāvējis pirms noziedzīgā nodarījuma izdarīšanas.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.