Emocionāls un juteklisks bads 0
Pēc Šulca teiktā, ļoti maz pāru dodas kopīgi padejot sarīkojumos vai ballītēs, taču kopīga dejošana ir neatsverams veids, kā izpausties un ienest dzirkstelīti savstarpējās attiecības. Ar dejošanu šeit domātas sociālās dejas – tās dejas, ko cilvēki dejo viens otram, nevis izrāda kaut ko citiem, uzstājas ar šoviem u.tml.
Izlauzties no emocionālā strupceļa var palīdzēt arī daudzas citas lietas – kopīga ceļošana, pārgājieni, fiziskās aktivitātes sporta klubā vai ārpus telpām, kino, teātra apmeklējums vai labas filmas noskatīšanās.
Kā aizraujošu nodarbi vakaros, kas saliedēs visu ģimeni – gan vecākus, gan bērnus – Šulcs min grāmatu kopīgu ielasīšanu telefona balss ierakstītājā. Tādējādi var izveidot savu, unikālu audio bibliotēku, kas noderēs gan pašiem, gan bērniem un mazbērniem – tā ir dzimtas vērtība.
Cietēja komplekss
Pāru attiecībās šis komplekss izpaužas tā, ka viens vai abi nespēj priecāties, ir nomākti, nepiepildīti un neļauj priecāties arī otram. Viņiem šķiet, ka nedrīkst atļauties dzīvot ar pilnu krūti un gūt prieku, pieredzē dalās Šulcs.
Šādi cilvēki nebrauc ceļojumos, neatļaujas sev kādu jaunu pirkumu, neapmeklē pasākumus. Viņiem raksturīgi runāt sliktu par visu, tostarp gan par sevi, gan par savu laulāto draugu.
Šeit vietā teiciens “Nespļauj Dievam acīs”. Jāiemācās priecāties par to, kas tev ir, un jāizmanto iespējas, kādas dzīve tajā brīdī sniedz. Ar partneri jāvienojas, ka abi viens par otru domās un runās tikai labu.