Cietēja komplekss, emocionāls bads un citas kļūdas pāru attiecībās. Stāsta Arturs Šulcs 0
Laulība sniedz milzīgu dzīves pieredzi un iedvesmo sasniegt mērķus, par kuriem cilvēks, būdams viens, pat nevarētu sapņot. Laulību var salīdzināt ar kāpšanu kalnos, kad drošības apsvērumu dēļ alpīnisti iet sasaistē, nevis katrs atsevišķi.
Kopdzīve gan nav tikai pastaiga pa saules pielietu pļavu – tā prasa arī izkāpšanu ārpus savas komforta zonas. Attiecības nekad nevar uztvert kā pašsaprotamas – abiem partneriem ir jāpieliek pietiekamas pūles to kopšanā, lai vienā brīdī laulība nenonāktu strupceļā un neizirtu.
Kādas ir izplatītākās kļūdas dzīvesbiedru attiecībās un kā no tām izvairīties stāsta seksologs un pārmaiņu treneris Arturs Šulcs intervijā televīzijas kanālam “FOX Life”, kas sāk demonstrēt pāru attiecību līkločiem veltītu drāmu “Draugi un mīļākie”.
Kļūdas jau pašā saknē
Cilvēki dažkārt izveido pāru attiecības kļūdainu, negodīgu vai savtīgu motīvu, nevis mīlestības vadīti. Šādi indivīdi nav nobrieduši savā attīstībā – viņiem nav skaidrs, kas viņi ir, kāda ir viņu identitāte. Laulības izveide ir vienīgais viņiem zināmais ceļš, kā iegūt pieauguša cilvēka statusu.
Nereti laulības tiek nodibinātas, lai iespītētu kādam. Sak, ja Jānis mani neņem par sievu, apprecēšos ar kaimiņu Pēteri.
Turklāt ir gadījumi, kad laulība tiek izmantota kā „lifts” iekļūšanai citā sabiedrībā, piemēram, skaista meitene apprecas ar bagātu uzņēmēju tikai tāpēc, lai aizbēgtu no savas destruktīvās vecāku ģimenes vai iepriekšējām attiecībām.
Kā nepieļaut šādas kļūdas? Cilvēkam pirms laulībām būtu jāatceras viedais tautas teiciens “Septiņreiz nomēri, vienreiz nogriez”, iesaka Šulcs.
“Lai pārliecinātos, vai esat viens otram piemēroti, dodieties kopīgā ceļojumā, kurā gaidāmi pietiekami nopietni pārbaudījumi. Sarežģītās situācijās cilvēks parasti atklāj savu īsto dabu, ko ikdienā, iespējams, rūpīgi slēpj,” viņš pauž.
Pārliecinieties, vai jums patīk vienam otra smarža un skūpsti. Tas ir ļoti svarīgi, jo pēc ķermeņa smaržas mēs nosakām, vai šis cilvēks mums ir atbilstošs bioloģiskā līmenī. Ja smarža nepatiks, kopdzīve būs mokoša un neiespējama.
Sarīkojiet kopīgus svētkus, lai noskaidrotu viens otra vērtību sistēmu, paradumus, pieredzi.
Pamīlējieties! “Prātīgāk šādā brīdī būtu iztikt bez alkohola lietošanas vai lietot to minimāli, jo tikai skaidrā prātā mēs varam pārliecināties, vai varam ķermeniski un emocionāli sadarboties,” uzsver Šulcs.