Ciemos krāšņākajā dārzā Lietuvā, kur aug puķu tūkstoši 0
Nelielajā Lekečiai pilsētiņā ir dārzs, kuru var nominēt par pašu puķaināko Lietuvā, varbūt pat visā Baltijā.
Šajā dārzā viesojāmies kopā ar cilvēkiem no Latvijas, kam puķes ir gan aizraušanās, gan darbs, taču arī šie speciālisti bija ļoti pārsteigti. Kaut gan iztaujājām saimniekus, īsta skaidrība, kā tas iespējams, neradās.
Saimnieki ir diezgan turīgi cilvēki, uzņēmēji, kas darbojas gaļas pārstrādes jomā. Taču viņu īstā aizraušanās ir vasaras puķes, jo tās ir viskošākās. Tās ir visur! Dārzu veido kopts mauriņš un lielākoties traukos stādītu puķu tūkstoši.
Saimnieks, kā jau lietuviešu vīriešiem ierasts, pēc aicinājuma ir mākslinieks, kurš aizrāvies ar metālkalumiem. Pēc paša kompozīcijas radīti mazi, lielāki un pavisam milzīgi statīvi, kur ievietot puķu podus.
Jau agri pavasarī plēves siltumnīcās sāk audzēt stādiņus. Saimnieki atzīst, ka, puķēm kuplojot, siltumnīcas kļūst arvien pilnākas. Kad vairs nevar iekļūt iekšā, ir laiks augus nest ārā. Stādīšanai podos, dobēs ģimene katru pavasari veltot divus mēnešus. Kad viss skaistums vietā, turpmāk nekas liels neesot jādara – tikai jālaista, jāmēslo. Taču, novērtējot milzum daudzās puķes, tas nešķiet tik viegli. Laistīšanā iesaistīti visi, pat bērni. Puķes baro reizi nedēļā ar kādu no Kristalona mēslojumiem vai ar citu puķēm paredzētu pilnmēslojumu, kas veicina ziedēšanu. Pārmēslot arī nedrīkst, lai neaug tikai lapas. Milzīgajam balto petūniju krāvumam lapas tiešām neredzējām – ziedus vien.
Uz latviešu dārznieku neatlaidīgajiem jautājumiem, kā tas iespējams, ka nevar atrast nevienu noziedējušu ziedu, saimnieki tikai pasmaidīja. Sak, ja labi zied un aug, vecos pat nemana. Taču nobiru nebija arī uz zemes! Nevienas! Protams, visus firmas noslēpumus (vai nodarbināto dārznieku skaitu) mums neatklāja, taču tas dārzu padarīja vēl vairāk atmiņā paliekošu.
Interesanta ideja – dobes veidot reljefā. Augsni nevis ber gludi, bet izveido lēzenu kalniņu un stādus dēsta tajā. Tad, piemēram, vienāda auguma ledenītes veido puķu vilni.