Tiem, kas ilgstoši strādā pie datora, pēdas der pamasēt ar graudiem, sēklām un ogu kauliņiem.
Tiem, kas ilgstoši strādā pie datora, pēdas der pamasēt ar graudiem, sēklām un ogu kauliņiem.
Foto: Inita Šteinberga

Čiekuri, valrieksti vai lego klucīši! Kā pagaldē izveidot unikālu baskāju taku 4

Inita Šteinberga, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Putins jau sācis plaša mēroga karu pret Eiropu, taču Rietumi baidās to atzīt
Lasīt citas ziņas

Kamēr pirksti danco pa datora taustiņiem, kājas bēdīgi un bez pielietojuma stundām nīkst pagaldē. Arī tās var likt pie darba, lai palīdz uzturēt organismu tonusā.

Pēdu izklaidei zem galda var palikt kaut ko darāmu. Ir cilvēki, kas ilgstoši strādā pie datora un, lai kājas neatmirst, to nodarbināšanai iegādājas speciālus koka rullīšus, plastmasas adatu paklājiņus. Taču nav lieki jātērējas un visādi krāmi jānes mājās, ja var izmantot apkārtnē atrodamas lietas. Piemēram, čiekurus (labāk izkaltētus, jo svaigi sveķo), kastaņus, pupiņas, valriek­stus, zirņus, akmeņus, bērniem nočieptos lego klucīšus vai apnikušo šokolādes olu sīko mantiņu kolekciju.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pēdu treniņam paredzēto materiālu paliek zem galda kastītē vai bļodā. Labi, ja materiāli ir dažādi, gluži kā dabas veidotajās baskāju takās, kad mijas kontrastējoši materiāli – skuju asie ar olīšu maigajiem. Protams, iztiekot bez dubļu un ūdens posmiem.

Kā pēdas nodarbināt, gan idejas radīsies. Tās var luncināt, braucīt vai pārcilāt lietiņas no viena trauka otrā. Darboties var gan ar basām pēdām, gan ar zeķītēs ieautām. Nav jābēdā, ja kāds čiekurs izvelsies pagaldē – to vācot, iznāks maza izvingrošanās arī mugurai.

Materiālu sabēršanai labi der apavu kastes. Zābaku kārbā satilps abas pēdas, kurpju kastes vajadzēs divas – katra pēda rotaļāsies savā. Var izmantot arī prāvākas bļodas.

Pēdu trenažierī liekamo der krāt pakāpeniski, piemēram, neizmetot sēklas un kauliņus, kas rodas, gatavojot cidonijas, ķiršus, plūmes vai pārnesot dabas veltes no pastaigas mežā.

Publikācija sagatavota ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālo atbalstu

Par publikācijas saturu atbild AS “LATVIJAS MEDIJI”.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.