Foto – LETA

– Pirms sarunas pieminējāt uzdevumu “pacelt sabiedrību” un ka to nekad neizdarīs ar šoviem vien… Kā sabiedriskā pasūtījuma satura mērķis ir izvirzīts veidot informētu, integrētu un ap nacionālajām vērtībām vienotu sabiedrību. 35


Dz. Geka: – Varbūt vajadzētu rīkot konkursus par vēstures, par zinātnes tematikai veltītiem raidījumiem, tāpat par filmām. Lai nav tā: kas iznāk, to arī rādīsim!

Reklāma
Reklāma
“Baidens nolēmis skaisti aiziet no dzīves, paņemot sev līdzi ievērojamu daļu cilvēces.” Medvedevs biedē ar Trešo pasaules karu
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Lasīt citas ziņas

Iespējams, ka labi raidījumi daļu auditorijas nesasniedz to raidlaika dēļ. Piemēram, “Ielas garumā” daļa jaunu un vidēja vecuma cilvēku nav redzējuši tāpēc, ka sestdien pusseptiņos vakarā viņi parasti ir citur, nevis pie televizoru ekrāniem. Ja mērķis ir skatītāju piesaistīt, audzināt, izglītot, kāpēc nevar labos raidījumus reizi nedēļā likt “prime time” – tad, kad TV skatās visvairāk cilvēku?

– Kādi raidījumi vēl būtu vajadzīgi vispiemērotākajā laikā?

CITI ŠOBRĪD LASA

A. Misēvičs: – LTV jau skatās, kas tajā laikā notiek citās televīzijās, lai konkurētu.

Dz. Geka: – Manis aptaujātie cilvēki teica, ka vēlas vairāk redzēt, kā cilvēki dzīvo laukos, ko viņi dara. “Province” un “Ielas garumā” būtu tiesīgi iekļūt šajā laikā.

– Ko domājat par to, ka atbilstīgi sabiedriskajam pasūtījumam Latvijas Televīzijai jāizvirzās par līderi oriģinālseriālu ražošanā?

J. Lūsis: – Tie adresēti mājsaimniecēm vai māmiņām, kuras sēž mājās ar bērnu, un tad viņām ir laiks tos skatīties. Domāju, ka nav jēgas ieguldīt naudu seriālā, ko vienu reizi nodemonstrē un ar to viss beidzas. Seriāli lai paliek komerckanāliem, tā ir viņu niša.

Dz. Geka: – Nepiekrītu. Seriāls piesaista auditorijas uzmanību. Ideāls variants vienmēr bijis labs latviešu seriāls.

Nacionālo seriālu vidū skatītāji atceras tādus veiksmes stāstus kā režisores Virdžīnijas Lejiņas “Likteņa līdumniekus”, Intas Gorodeckas “Saldo indes garšu”. Tie ir vajadzīgi. Jautājums tikai par kvalitāti, labu scenāriju, lai ir saistošs saturs, nevis abstrakti, absurdi personāži, kuru uzvedība izraisa smieklus vai žēluma sajūtu, un skatītāji nespēj identificēt ne sevi, ne savus draugus vai radiniekus ar viņiem. Nu kāpēc tad lai to skatītos?

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.