Četri iemesli, kādēļ neizdodas izārstēt iesnas 1
Nespējot izārstēt iesnas 3 – 4 nedēļas, nevajadzētu domāt, ka tās kādu dienu pazudīs pašas no sevis. “Ielaistu iesnu radītās problēmas ir viens no biežākajiem otolaringologa apmeklējuma iemesliem”, skaidro AS “Veselības centru apvienība” ārste Jekaterina Kondratiško, uzsverot, ka ne katrs ģimenes ārsts var noteikt precīzu diagnozi, vai pacients sirgst ar kādas slimības izraisītu blakusparādību – iesnām, cieš no alerģiskām vai hroniskām iesnām. Ārste norāda uz četriem visbiežākajiem iemesliem, kādēļ nereti ārstēšana nepadodas.
Iesnas, lai gan šķiet ir tā saslimšana, kurai tiek pievērsta pavisam maza uzmanība, var izrādīties gana nepatīkama saslimšana, kur bez speciālista padoma neiztikt. Ja iesnas ir saaukstēšanās vai vīrusa infekcijas rezultāts, vieglākajā formā tām vajadzētu pazust apmēram nedēļas laikā. “Ja tās turpinās 3 – 4 nedēļas, bet pacients turpina nodarboties ar pašārstēšanos, kas nesniedz vēlamo rezultātu, tad mēs varam runāt par akūtām iesnām”, norāda AS “Veselības centru apvienība” ārste otolaringoloģe Jekaterina Kondratiško. Ārstes ikdienas novērojumi liecina, ka ģimenes ārsts ne vienmēr var noteikt pareizo diagnozi iesnu gadījumā. Ir pacienti, kuriem iesnas ir kādas hroniskas saslimšanas izpausmes, var būt arī alerģiskas vai hroniskas. Vairumā gadījumu tās ir ārstējamas, ja vien pacients dodas pie speciālista un ir gatavs rast risinājumu.
Jekaterina Kondratiško norāda uz četrām būtiskākajām problēmām, kas tiek pieļautas iesnu ārstēšanā. Pirmkārt, 2/3 gadījumu vīrusa iesnas nevajag ārstēt ar antibiotikām, jo vēlamā rezultāta nebūs.