Četras dabisku vielu kompreses, kas saudzē ādu pēc saules staru svelmes 1

Atgriežoties no pļavas vai pludmales, vajadzētu ne tikai atvilkt elpu, bet arī palīdzēt ādai atgūties no intensīvās saules staru slodzes.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Lasīt citas ziņas

Saules apdegumi var provocēt tūsku, bet sejas un kakla ādas bojājumi spēj apgrūtināt elpošanu. Ja cietuši lieli ādas laukumi uz rokām un kājām, tiek traucēta asinsrite. Nerunājot nemaz par ādas vēža draudiem…

Saules staru ietekmē ādas virsējā slānī rodas melanīns – aizsargviela, kam raksturīga brūna nokrāsa. Ja ultravioletais starojums ir pārāk spēcīgs, melanīns nepagūst neitralizēt tā iedarbību. Rodas apsārtums, āda zaudē mitrumu, un tas kavē vielmaiņas procesus.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja mājās nav speciālu līdzekļu, kas lietojami pēc sauļošanās, var izmēģināt arī dabas produktus.

Nomizotus kartupeļus sarīvē uz smalkas rīves, nospiež lieko šķidrumu, bet masu izmanto kā apliekamos uz cietušajām ķermeņa daļām. Noder arī sula – to samaisa ar miltiem un uz sejas vai citur uzklāj uz 15 – 20 minūtēm.

Vai arī – vienu ēdamkaroti kumelītes ziedu aplej ar glāzi karsta ūdens un 30 minūtes nostādina. Izmanto kompresēm, īpaši gadījumos, kad āda ir stipri apdegusi.

Līdzīgi var lietot arī melno tēju – vienu tējkaroti lapiņu aplej ar ceturtdaļu glāzes karsta ūdens un pusstundu nostādina.

Var arī alvejas lapu sulu vienādās daļās atšķaidīt ar ūdeni un šķīdumā samitrinātu drāniņu uz stundu uzlikt sāpošajai ķermeņa daļai.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.