Foto: FOTOLIA

Ceriņziedu uzlējums uz degvīna bāzes. Aizmirsti par slimībām! 2

Šis uzlējums ir vērtīgs līdzeklis locītavu, podagras un reimatisma ārstēšanai. Nolauz vairākus zariņus, pagatavo uzlējumu un aizmirsti par sāpēm uz veselu gadu!

Reklāma
Reklāma
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
“Baidens nolēmis skaisti aiziet no dzīves, paņemot sev līdzi ievērojamu daļu cilvēces.” Medvedevs biedē ar Trešo pasaules karu
7 pārtikas produkti, kurus nevajadzētu bieži ēst. Tie ļoti var kaitēt zarnām
Lasīt citas ziņas

Katru gadu daudzi cilvēki laužot ceriņzarus, pat nenojauš, ka ceriņziedi – tas nav tikai skaistums, brīnišķīgs aromāts, bet arī izcilas zāles. Ceriņu ziediem piemīt sviedrējošas, pretmalārijas un pretsāpju īpašības.

Ceriņziedu uzlējumu veiksmīgi izmanto pret nierakmeņiem. Ziedu uzlējums palīdzēs pret bronhītu un nieru saslimšanām, pret sāpēm locītavās un daudzām citām slimībām. Vislabāk uzlējuma pagatavošanai piemēroti gaiši violetie ceriņziedi vai tumšāki, bet ne pildītie ceriņi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Varikozo vēnu paplašināšanās gadījumā stikla burkā ieber ceriņziedus un aplej ar degvīnu. Notur mēnesi, pēc tam izkāš. Izmanto kompresēm uz nakti, bet nevajag ierīvēt.

Podagras ārstēšanai ieteicams izmantot ceriņziedu uzlējumu: 2 ēdamkarotes kaltētu izejvielu aplej ar vienu glāzi spirta vai degvīna. Notur nedēļu tumšā vietā, periodiski sakratot. Pēc tam izkāš. Lieto 20-30 pilienu trīs reizes dienā pirms ēšanas.

Ievainojumu, nobrāzumu, iegriezumu, strutainu iekaisumu gadījumā par efektīvu uzskata šādu līdzekli: litra burkā ieber balto ceriņu ziedus un aplej ar degvīnu vai spirtu. Notur 2 nedēļas, periodiski skalinot. Apsmērēt ar neatšķaidītu uzlējumu bojātos ādas laukumus.

Ļoti labi izmantot šo uzlējumu kā losjonu sejai. Lai to pagatavotu, atšķaida uzlējumu attiecībās 1:10 ar ūdeni. Notīra ādu, seju un iekaisušās vietas. Uzlējums ir jāglabā ledusskapī.

Reimatiskas sāpes var noņemt ceriņziedu uzlējums, kas pagatavots pēc šādas receptes: 1 glāzi parasto ceriņziedu aplej ar 0,5 litriem degvīna, notur 2 nedēļas. Izmanto kompresēm reimatisma skartajās vietās. Apsējs jāmaina 4-5 reizes dienā. Šis līdzeklis labi palīdz arī pret lumbago.

Parastos ceriņus veiksmīgi izmanto, ja ir sāpes jostas vietā un locītavās. Lai pagatavotu uzlējumu, 0,5 glāzes ceriņziedu aplej ar 0,5 litriem degvīna un notur 7-12 dienas. Ar šo uzlējumu ierīvē sāpošās vietas un labi tās sasedz.

Jebkuru bronhītu var izārstēt ar ceriņziedu uzlējumu. Jāpiepilda ar ceriņziediem stikla burka, līdz augšai jāpielej degvīns, jānotur 10 dienas tumšā vietā istabas temperatūrā. Pēc tam 30 mililitrus uzlējuma vakarā pirms gulētiešanas izšķīdina stipras tējas glāzē un dzer šķīdumu maziem malciņiem uz nakti. Ārstēšanās kurss – 3 dienas. Burka ar uzlējumu jāglabā cieši noslēgta.

Reklāma
Reklāma

Tiem, kas cieš no sāļu nogulsnēšanās, ieteicams līdz pusei piepildīt divu litru burku ar violetajiem ceriņiem, līdz malām pieliet spirtu, noturēt trīs nedēļas, bet pēc tam regulāri uz nakti ierīvēt ar uzlējumu ceļgalus, plecus, kakla daļu un krustu kaulu.

Ja salst kājas visu gadu, pat visstiprākajā karstumā. Katru vakaru pirms gulētiešanas paturi kājas siltā ūdenī, pēc tam noslauki un ieberzē ar sildošu līdzekli. Zeķēs ieber sausas sinepes. Pamēģini lietot ceriņu saknes uzlējumu: gabaliņš saknes (1 grams) uz 10-20 gramiem spirta, noturēt 21 dienu. Trīs pilienus uzlējuma uzpilini uz cukura un lieto reizi dienā. Uzmanību! Šis līdzeklis ir ļoti spēcīgs asinsvadu paplašinātājs. Tas jālieto ļoti uzmanīgi. Krasi paplašinoties asinsvadiem, var atrauties trombs, un tad grūti būs prognozēt sekas.

Kontrindikācijas

Ceriņziedus nav ieteicams lietot, ja ir amenoreja (ilgstoša menstruāciju aizkavēšanās), hroniska nieru nepietiekamība, glomerulonefrīts, atoniski aizcietējumi. Jāatceras, ka ceriņu ziedi lielā daudzumā ir indīgi. Turklāt ir iespējamas alerģiskas reakcijas. Vislabāk būs, ja pirms ceriņziedu terapijas konsultēsies ar ārstu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.