Agnis Čavars (pa kreisi) un Edgars Krūmiņš savos attiecīgi 36 un 37 gados nonākuši jauna izaicinājuma priekšā.
Agnis Čavars (pa kreisi) un Edgars Krūmiņš savos attiecīgi 36 un 37 gados nonākuši jauna izaicinājuma priekšā.
Foto: Paula Čurkste/LETA

3×3 basketbola čempioni uz Ķīnu – negaidīta iespēja gan nopelnīt, gan ikdienā trenēties ar labākajiem 5

Ilmārs Stūriška, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
“Viņš ļoti labi apzinās, ka daudzi no viņa grib atbrīvoties.” Eksperts nosauc brīdi, no kura Putina dienas būs skaitītas
Lasīt citas ziņas

Negaidīta iespēja gan nopelnīt, gan ikdienā trenēties ar labākajiem – olimpiskie čempioni 3×3 basketbolā Kārlis Lasmanis, Nauris Miezis, Agnis Čavars un Edgars Krūmiņš šogad FIBA turnīros pārstāvēs Ķīnas komandas. Galvenajos startos Pasaules kausā un Eiropas čempionātā viņi apvienosies zem Latvijas karoga, mērķis nemainīgs – kvalificēties nākamā gada Parīzes olimpiskajām spēlēm.

Ienesīgi līgumi

Vēl februāra sākumā Latvijas komandai bija pavisam cits gatavošanās plāns sezonai, bet tad parādījusies Ķīnas interese. Vispirms par Lasmani un Miezi, un jau zināms, ka abi spēlēs vienā Šanhajas komandā, bet tad aicinājuši arī Čavaru un Krūmiņu – viņi ir augstu individuālajā rangā, tādējādi ar labām iespējām komandām tikt pie startiem FIBA turnīros. Vai viņi spēlēs atsevišķi, vēl nav zināms.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tāpat būs serbu vienības “Ub” un “Liman”, kā arī pa vienam līderim no Nīderlandes, Beļģijas un Austrijas komandām. Respektīvi – piesaistīti spēlētāji no pasaules ranga pirmajām sešām komandām, kas tiks samiksēti ar Ķīnas basketbolistiem un ikdienā trenēsies kopā. Ķīnieši šādu 3×3 basketbola projektu tik nopietnā līmenī izvērš pirmo gadu ar skaidru vīziju – lai viņu izlase progresētu un kvalificētos olimpiskajām spēlēm.

“Čaļiem šī ir lieliska iespēja kā profesionāliem sportistiem – gan finansiāli, gan treniņu procesā ļoti svarīgs ir sparings, un tur ikdienā būs kopā ar vieniem no labākajiem spēlētājiem. Es monitorēšu to procesu, varbūt būs iespēja aizbraukt uz Ķīnu. Solis uz priekšu puišiem,” pārliecināts Latvijas 3×3 basketbola izlases galvenais treneris Raimonds Feldmanis.

Līgums noslēgts uz 10 mēnešiem. Lai gan precīzs finansiālais ieguvums paliek aiz plīvura, menedžera Edgara Buļa norādes ļauj noprast, ka spēlētāji iegūs vismaz 150 tūkstošus eiro. Kārlim Lasmanim arī šovasar bija paredzēts doties uz “Big 3” līgu ASV, taču izvēle kritusi par labu Ķīnai. Amerikāņi vismaz vārdos teikuši, ka gaidīšot atpakaļ citu gadu.

“Kur tad jaunie bez vecajiem,” par došanos uz Ķīnu pasmējās Agnis Čavars. “Šī ir attīstības līknes gandrīz augstākā daļa, jo trenēsimies visi kopā un ar pasaules labākajiem spēlētājiem. Tās ir jaunas iespējas arī mums, teiksiet, ka esam veci, bet – varam attīstīties, pieiet profesionālāk. Pagājušajā sezonā mēģinājām izdzīvot, šis jau ir liels solis profesionālā līmenī. Cita valsts dod mums iespēju sagatavoties arī izlašu turnīriem, kas ir galvenais mērķis. Tas, ka aizbraucam, nenozīmē, ka “Rīgas” komandas zīmols pazūd, būs iespēja jaunajiem. Domāju, ka tas ir pozitīvi gan mums, gan visai Latvijas 3×3 basketbola saimei.”

“Rīgas” komandu starptautiskajos turnīros pārstāvēs Artūrs Strēlnieks. Gatavību arī šovasar spēlēt 3×3 basketbolu paudis viens no “Ventspils” līderiem Artūrs Ausējs. Feldmanis norāda, ka ieinteresēti esot arī vairāki ārzemēs spēlējošie Latvijas basketbolisti. Pasaules tūre startēs aprīļa izskaņā Japānā, pasaules čempionāts mēnesi vēlāk Austrijā, bet Eiropas medaļas septembra ievadā tiks dalītas Izraēlā.

Reklāma
Reklāma

Nometne Serbijā

Nauris Miezis sarunā ar “Latvijas Avīzi”.

Vai ķīniešu piedāvājums tev un komandas biedriem bija kā zibens spēriens no skaidrām debesīm?

N. Miezis: Jau vairākus gadus bija piedāvājumi, bet iepriekš tas nešķita tik interesanti. Šoreiz uzreiz bija līgums galdā un vienojāmies, viss notika ļoti raiti, lielu lomu spēlēja finansiālā puse. Iepriekšējos gados arī bija varianti Āzijā, kas aktīvi piesaista eiropiešus savām komandām. Šosezon tas būs ļoti izteikti. Ķīnā iepriekš vairāk spēlēja serbi, bet bija arī no citām Eiropas valstīm, amerikāņi. Līgumā atrunāts, ka vietējos turnīros nespēlēsim, tikai Pasaules tūrē un “Challenger”.

Kā nonācāt līdz tam, ka jūs ar Kārli būsiet vienā komandā?

Viņi redzēja, ka mēs ar Kārli esam kā roka ar cimdiņu, un gribēja, lai abi esam kopā. Lielā mērā tāpēc piekritu. Ja es būtu viens, domātu mazliet ilgāk.

Ķīnā tagad izveidosies vairākas komandas. Vai būs iekšējā konkurence, lai tiktu pie iespējas spēlēt FIBA turnīros?

Nē, mēs būsim komandā, bet sastāvi vēl nav skaidri, sāks veidot nometnē Serbijā, tā būs kā liela atlase. Bija paredzēts uz turieni doties jau 15. februārī, bet biļetes nav atsūtītas, tagad runā par nākamo nedēļu. Serbijā trenēsimies aptuveni mēnesi.

Jūs esat raduši vienmēr cīnīties par pirmo vietu. Vai nav bažu, ka ar klāt pieliktajiem ķīniešiem nebūsiet konkurētspējīgi?

Domāju, Ķīnas puse arī saprot, ka vajag konkurētspējīgus džekus, un uzrunās labākos, esmu dzirdējis, ka tiks piesaistīti no viņu augstākās klasiskā basketbola līgas, tā ka nebūs nekādi amatieri.

Vai sadzīviskā ziņā arī gatavojaties pārbaudījumam?

Ķīnā esam bijuši, pirms kovida laika tās bija kā otrās mājas, jo notika daudz FIBA turnīru. Ēdiens iepazīts, vienīgais nelielais uztraukums par to, ka pirmo reizi būšu leģionārs. Ar sievu izrunājām, apsvērām domu, ka viņa brauc līdzi, bet ķīnieši saka, ka laidīs mūs mājās, nebūsim prom desmit mēnešus, arī viņa varēs paciemoties. Sievai te ir labs darbs.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.