Ceļu satiksmes negadījumi kā sabiedrības agresijas spogulis: Zaiga Pūce aicina uz rīcību 30
“Mums ir jādara viss iespējamais, lai samazinātu nāves uz ceļiem. Tas ir fakts,” Tv24 raidījumā “Preses klubs” savu viedokli pauž Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāta direktore Zaiga Pūce.
Mēs visu laiku runājam par to, ka Latvijā ir par maz cilvēku. Katra dzīvība ir vērtība.
Tomēr Zaiga Pūce pieļauj, ka šoferu uzvedība uz ceļiem ir saistīta ar vispārējo emocionālo stāvokli cilvēkos: “Tā nervozitāte, tā steiga, ka visu laiku ir kaut kur jāpaspēj.”
Pavisam nesen Zaiga Pūce viesojās Stambulā, kas ir pārapdzīvota pilsēta. Tur visu laiku ir sastrēgumi. Viņa dalās iespaidos par apkārtējo cilvēku reakciju: “Mēs braucām ceturtajā joslā. Taksometra šoferis nolēma, ka viņš negrib stāvēt sastrēgumā un viņš vienkārši pār četrām joslām, kuras ir pilnas ar mašīnām, pagriezās un sāka braukt horizontāli pāri.”
Pūce skaidro, ka apkārtējo ceļu satiksmes dalībnieku redakcija bijusi visnotaļ iecietīga: “Viņi apstājās palaida. Neviens nepīpināja, neviens nelamājās, nebļaustījās, nemēģināja ielīst priekšā.”
Aizdomājoties par šo tēmu, Zaiga Pūce vaicā: “Vai nav tomēr sabiedrībā tāds vispār pieņemts agresijas līmenis?”
Šo jautājumu Pūce uzdod atsaucoties uz nesen notikušo vecāku kautiņu Mārupē bērnu basketbola spēles laikā. Viņa arī atzīmē, ka Latvija mobinga kontekstā ir pirmrindniece.
“Es domāju, ka tās izpausmes uz ceļa, tā agresīvā braukšana, ātruma pārsniegšana, citu ceļu satiksmes dalībnieku neievērošana, tas ir kārtējais simptoms, kur parādās tā vispārējā sabiedrības agresijas līmeņa pieņemšana. Un tas ir tāds dziļāks jautājums- kā mums ar to tikt galā,” pārdomās dalās Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāta direktore Zaiga Pūce.