Ceļu lietotāju nevīžīgā attieksme nemainās. Ik gadu nākas tērēt ap 400 000 eiro 0
VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU) piegružoto ceļmalu sakopšanai ik gadu izlieto ap 400 000 tūkstošu eiro, pēdējo piecu gadu laikā tas ir izmaksājis 2,5 milj. euro.
Ja iedzīvotāji atkritumus novietotu tiem paredzētajās vietās, tad atkritumu savākšanas izmaksas autoceļu uzturētājs varētu novirzīt lietderīgākiem ceļu uzturēšanas darbiem.
Piemēram, aptuveni 60 kilometriem grants autoceļu veikt dubultās virsmas apstrādi, padarot tos par melnā seguma ceļiem vai biežāk greiderēt ceļus, sakārtot ūdens atvadi uz grants autoceļiem.
Ceļu nomalēs tiek izmesti plastmasas maisiņi, papīri, pudeles, kā arī iedzīvotāji nereti izmanto iespēju no mājsaimniecību atkritumiem atbrīvoties tos atstājot pie atkritumu tvertnēm autobusu pieturvietās.
Līdztekus tam ceļmalas tiek piegružotas arī ar būvniecības un lielgabarīta atkritumiem – šīferis, kuru nevar nodot parastā atkritumu poligonā, jo tie ir bīstamie atkritumi, kā arī būvgruži, vecas mēbeles, ledusskapji un televizori, kam savukārt ir paredzēti speciāli nodošanas punkti.
Lai sabiedrībā aktualizētu rūpes par vides tīrību, LAU sadarbībā ar SIA “Pilsētvides serviss” ir iesaistījies vides kampaņā „Plogging: Esi varonis“.
Šobrīd Plogginga kustībai pievienojušās jau vairāk nekā 40 valstis, tostarp arī Latvija, kur par šī videi draudzīgā fitnesa trenda vēstnesi ir kļuvis uzņēmums “Pilsētvides serviss”.
Šī gada 9.jūnijā plkst.11.00 notiks kampaņas atklāšanas pasākums pie Lubānas mitrāja informācijas centra.
SIA “Pilsētvides serviss” mājaslapā ir izveidota ploggingam veltīta sadaļa “Par Plogging”, kurā cilvēki var atrast detalizētāku informāciju par šo kustību, kā arī sekot līdzi un pieteikties plogginga skrējieniem.
LAU aicina iedzīvotājus saudzīgi izturēties pret vidi, nemēslot ceļmalās un sadzīves atkritumus izvest vai novietot tiem paredzētajās vietās.
LAU veic gandrīz 200 dažādus ikdienas uzturēšanas darbus uz valsts autoceļiem. Uzturamo valsts autoceļu kopgarums ir vairāk nekā 20 000 km, no tiem vairāk nekā 9 000 km autoceļu ir ar melno segumu un vairāk nekā 11 000 km ir grants autoceļu, kā arī ikdienas uzturēšanas darbi tiek veikti uz vairāk nekā 900 tiltiem.