
Kas man palīdz cīņā ar veģetatīvo distoniju 0
* Fiziskas aktivitātes. Labi ir aktīvi sportot, līdz sviedriem, piemēram, stundu skriet. Ja uznāk panikas lēkme, dziļi elpoju un sāku skriet, kaut vai uz vietas, ja citādi nevar. To pati izdomāju un neuztraucos, ja kādam tas šķiet dīvaini. Man palīdz!
* Pozitīvas emocijas. Man ir paveicies, jo patīk un aizrauj mans darbs. Prieks ir ceļot, apmeklēt teātri, kino vai koncertu. Tikties ar draugiem. Smieties. Ar prieku skatos vienu no mīļākajiem televīzijas raidījumiem, krievu humoršovu Comedy Club.
* Pareizs miega un atpūtas režīms. Man vajag diezgan ilgas stundas, lai labi justos.
* Pastaiga kailām kājām pa rasu, smiltīm, akmentiņiem. Visvairāk patīk iet gar jūras krastu un bradāt pa ūdeni.
* Zāļu tēja. Nomierinoši iedarbojas, piemēram, baldriāna, vīgriežu, apiņu tēja. Dzeru to pāris vakaru pēc kārtas, un drīz vien miegs kļūst ciešāks.
* Ēteriskā eļļa. Ieleju ūdeni aromlampas trauciņā un pievienoju dažus pilienus eļļas, apakšā aizdedzu svecīti. Svarīgi, lai smarža patiktu. Man tīk kanēļa, lavandas, apelsīna smarža. Ēterisko eļļu ieelpoju arī panikas lēkmes brīdī, pudelīti ņemu līdzi somiņā.
* Duša. Mazgājos tā, lai spēcīga ūdens strūkla tecētu uz galvas un pāri visam ķermenim. Iedomājos, ka viss sliktais aizplūst kopā ar ūdeni.
* Peldēšanās. Agrāk peldējos tikai tad, kad ūdens bija pamatīgi sasilis. Pirms diviem gadiem pamēģināju ielīst pavēsā ūdenī. Sākumā drebinājos, bet vajadzēja saņemties vien dažas reizes, un varēju baudīt peldes no pavasara līdz agram rudenim. Pavadot vēsā ūdenī kaut vai 10 minūtes, nogurums zūd. Tas palīdz arī pārslēgt domas, ja uznāk panikas lēkme.
* Dalīšanās problēmās. Vislabāk ar tuvinieku vai draugu, kam uzticos. Kad agrāk uznāca spēcīga panikas lēkme, apķēros brālim ap kaklu, tas nomierināja. Ja nav mīļa cilvēka blakus, var parunāties interneta forumos, piemēram, draugos, cālī vai dr.lv ar cilvēkiem, kam ir veģetatīvā distonija.