Ilustratīvs foto

Ceļojums uz Poliju ar auto – 8 noderīgi ieteikumi 5

Viens no pēdējā laika populārākajiem latviešu galamērķiem – Polija. To pavisam noteikti ir vērts apmeklēt, jo tā piedāvā izbaudīt elpu aizraujošus skatus, kā arī izbaudīt dažādas nepieredzētas aktivitātes. Turklāt, Polijai ir vēl viena būtiska priekšrocība, kas ir ļoti svarīga ceļojot – draudzīgas cenas. Tā kā šī valsts atrodas salīdzinoši tuvu, to iespējams ērti sasniegt ar automašīnu. Ieplānojiet šīs vasaras ceļojumu ar auto uz Poliju – esam apkopojuši 8 padomus, kas Jums noderēs!

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Lasīt citas ziņas

Plāno ceļojumu ar auto uz Poliju – 8 noderīgi padomi

1. Nosakiet pieejamo budžetu!
Pirms jau ķeraties pie lielās plānošanas un tiek noteikts maršruts, nosakiet sev pieejamo budžetu – lai vai kā mums citreiz to negribētos atzīt, tieši no budžeta atkarīgas mūsu iespējas! Izlemiet – Jūsu kompānijā katram būs savs vai arī kopīgs budžets? Tālāk jau mēģiniet saprast, cik varētu izmaksāt Polijas brauciens: automašīnas sagatavošana ceļam, degviela, našķi, naktsmītnes, ēdienreizes, apskates objekti, aktivitātes, suvenīri utt.
Budžeta noteikšana mudinās meklēt pieejamākus risinājumus. Kad esat noteicis kaut aptuvenu budžetu, mūsu ieteikums ir pierēķināt pie tā vēl vismaz 10-20%, kas kalpos kā drošības spilvens neparedzētiem izdevumiem. Ticiet – tie noteikti būs!

CITI ŠOBRĪD LASA

2. Izplānojiet maršrutu!
Lielai daļai ceļotāju patīk būt spontāniem un ceļojuma laikā doties visur, kur rāda acis. Bet mēs iesakām maršrutu izplānot – kaut apkopot tikai pāris pieturpunktus, kas palīdzēs mazināt stresu gadījumā, ja ceļojums neizvēršas kā plānots. Maršruta plānošanai varat izmantot karti vai internetu – ērtāk mūsdienās izmantot internetu, kas palīdzēs ne tikai sastādīt konkrētu ceļu, bet arī ļaus apskatīt arī atsauksmes par izvēlēto maršrutu.
Atcerieties – maršrutu plānojiet kopā ar saviem ceļabiedriem! Apkopojiet katra idejas – gan to, kur vēlētos apstāties un ko vēlētos redzēt, gan arī to, ko nevēlētos. Idejas pierakstiet, piemēram, viedtālrunī, un tālāk savu pierakstīto varēsiet pēc vajadzības pārbīdīt! Plānojot maršrutu, sarakstā parasti tiek iekļautas lielās pilsētas un populārakie apskates objekti, bet mēs iesakām pievērst uzmanību arī tām vietām, kas atrodas pa ceļam – tieši šādām vietām piemīt īpašs šarms un, iespējams, tādā veidā atradīsiet kādu nepopulāru vietu jeb ”apslēpto pērli”.

3. Izvēlieties atbilstošu maršruta garumu!
Par spīti tam, ka Polija ir salīdzinoši tuvu Latvijai, jāņem vērā un jāatceras, ka tā ir daudz lielāka vieta nekā Latvija, tādēļ jāizvēlas atbilstošs maršruts, lai nenāktos visas ceļojuma dienas pavadīt braucot! Lai noteiktu atbilstošu maršruta garumu, sākumā nosakiet, cik dienas tiks veltītas ceļojumam – tikai tā varēsiet saprast, cik daudz laika jums ir pieturpunktiem. Vienā dienā ceļā nevajadzētu pavadīt vairāk par 3-4 stundām, pretējā gadījumā pēc braukšanas būsiet noguris, līdz ar to nespēsiet izbaudīt ne apskates vietas, ne aktivitātes. Turklāt, ilga braukšana automašīnā nav veselīga.

4. Izvēlieties un sagatavojiet auto!
Šajā gadījumā pastāv divas iespējas: doties ar savu auto vai ar nomas auto. Ņemiet vērā, ka ne visas automašīnas ir piemērotas gariem pārbraucieniem – ceļojuma auto vajadzētu būt ietilpīgam, ērtam, kā arī ar pieņemamu degvielas patēriņu. Īpaši svarīgi, ka visi izvēlētajā automašīnā jūtas labi, tā kā tajā nāksies pavadīt vairākas stundas, līdz sasniegsiet Polijas galamērķi.
Kad automašīna izvēlēta, to noteikti nepieciešams sagatavot ceļam – nogādājiet automašīnu uzticamā servisā pie profesionāļa, kurš tai veikts diagnostiku un vajadzības gadījumā novērsīs defektus! To ieteicams izdarīt arī tad, ja izvēlaties nomas automašīnu, par kuru Jūs neko nezināt. Pirms paša ceļa apskatiet signāllampiņas auto panelī, kā arī pārbaudiet, vai ir uzlādēts auto akumulators. Atcerieties paņemt līdzi lietas, kas varētu noderēt tehniskās SOS situācijās: instrumentu komplektu, rezerves riepu, domkratu.

5. Izvēlieties nakšņošanas un ēšanas vietas!
Jāatceras, ka klāt gada siltākais laiks, kad ceļotāji ir īpaši aktīvi, tādēļ nakšņošanas un ēdināšanas vietas nepieciešams rezervēt laicīgi, vēl pirms došanās ceļā! Domājot par nakšņošanu, pastāv vairākas iespējas: kempingi, viesu mājas, viesnīcas, dzīvokļi un mājas u.c. Ja ceļojat lielākā kompānijā, turklāt vēl ar maziem bērniem, labākā izvēle ir dzīvokļi un mājas, kurās ir viss nepieciešamais – guļamistabas, vannas istaba un virtuve. Šāda izvēle parasti būs arī finansiāli draudzīga.
Domājot par maltītēm, pirmkārt, vajadzētu padomāt par našķiem, ko baudīt braukšanas laikā. Otrkārt, vajadzētu padomāt par pilnvērtīgām maltītēm. Lai būtu drošs, ka patiesi varat nobaudīt maltīti vietā, kurā vēlaties, ieteicams veikt rezervāciju. Tāpat šajā gadījumā varat arī vadīties pēc sajūtām, un izvēlēties ceļojuma laikā.

Reklāma
Reklāma

6. Parūpējieties par izklaidēm pa ceļam!
Lai braukšana nebūtu garlaicīga vai, vēl sliktāk, mokoša, parūpējieties par to, kā izklaidēt sevi un savus ceļa biedrus pa ceļam! Ļoti svarīgs šis punkts ir tad, ja ceļojumā dosieties kopā ar maziem bērniem, kuri nogurst daudz ātrāk nekā pieaugušie. Protams, noderēs kāda viedierīce, bet lieliska ideja ir arī, piemēram, vārdu spēles vai mīklas, kurās var iesaistīties arī autovadītājs. Tāpat parūpējieties par mūziku, kas nodrošina patīkamu atmosfēru visu brauciena laiku.

7. Nokārtojiet formalitātes!
Šī ne pavisam nav ceļojuma jautrākā daļa, bet ļoti svarīga. Pirmkārt, parūpējieties par apdrošināšanu gan automašīnai, gan visiem ceļotājiem – tas nepalīdzēs izvairīties no nepatīkamiem pārsteigumiem, bet pasargās Jūs finansiālā ziņā. Ja automašīnai jau ir apdrošināšanas polise, atcerieties pārbaudīt OCTA derīguma termiņu! Otrkārt, apkopojiet visus dokumentus – personu apliecinošus dokumentus, EVAK kartes, izdrukātas apdrošināšanas polises. Treškārt, pārbaudiet, vai Jūsu izvēlētajā Polijas maršrutā nav maksas ceļi – to varat noskaidrot e-TOLL mājas lapā https://etoll.gov.pl/en/
Latvijas pilsoņi var ieceļot un uzturēties Polijā ar derīgu personu apliecinošu dokumentu bez ierobežojumiem, savukārt Latvijas nepilsoņi var ieceļot un uzturēties Polijā ar derīgu pasi līdz 3 mēnešiem. Covid-19 ierobežojumi un prasības Polijas teritorijā šobrīd ir atceltas. Aktuālo informāciju par ieceļošanu Polijā un ar to saistītajām formalitātēm varat apskatīt Ārlietu ministrijas mājaslapā.

8. Izbaudiet ceļojumu!
Garāku braucienu plānošana nekad nav bijis vienkāršs uzdevums, bet atcerieties galveno – ceļojums uz Poliju ar auto ir lieliska ideja, tādēļ izbaudiet savu Polijas ceļojumu un tā priekšrocības! Tas ir laiks, kad labi atpūsties, pavadīt laiku ar tuvajiem cilvēkiem, gūt jaunas emocijas. Necentieties pilnībā visu saplānot un atstājiet vietu spontāniem lēmumiem, kas galu galā mēdz izvērsties par labākajām atmiņām. Vēlam veiksmīgu ceļu!

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.