“Ceļojuma laikā pazaudēju pasi! Ko man darīt?” Ārlietu ministrija skaidro, kā rīkoties 0

Ceļojumi mēdz būt dažādi un arī piedzīvojumi vienam rāmi un ieturēti, citam vētraini. Ko darīt, ja ceļojuma laikā pazaudēts vienīgais personu apliecinošais dokuments?

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
RAKSTA REDAKTORS
FOTO. “Gribēju būt mīlēta, bet tiku pazemota, izmantota, sista.” Kāpēc piecdesmitgadīgā politiķe uzķērās jeb izglītotās, bagātās arī raud
Lasīt citas ziņas

“Cilvēkam jāzvana uz ārlietu ministriju, jo šeit atkal var būt divas situācijas. Varbūt, ka konkrētajā ārvalstī ir Latvijas vēstniecība, un varbūt, jo īpaši, ja mēs runājam par eksotiskām un tālām valstīm, tur visticamāk Latvijas vēstniecības nebūs. Tad, ja cilvēks ir nonācis šādā situācijā, viņam vajadzētu sazināties ar ārlietu ministrijas konsularā Departamenta diennakts dežurantu,” TV24 raidījumā “Uz līnijas” norāda Agnese Saliņa, Ārlietu ministrijas konsulārā departamenta direktore.

Vai arī, ja cilvēkam ir vēstniecības kontakti konkrētajā valstī, var uzreiz arī vēstniecībai zvanīt.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Tad jau mēs palīdzēsim cilvēkam noorientēties, kur viņam vērsties un kādā veidā šo dokumentu saņemt. Tas ir dokuments, kas ir domāts vienreizējām ceļojumam, lai atgrieztos mājās, tas nav domāts, lai turpinātu ceļojumu,” Ārlietu ministrijas konsulārā departamenta direktore norāda.

“Piemēram, ja jūs būsiet devies tranzītā caur kādu valsti un šajā tranzītpunktā būsiet nozaudējis dokumentu, tas praktiski nozīmē, ka tālāk jūs ceļot nevarat, ir jāatgriežas Latvijā un, lai dotos citā ceļojumā, jāformē jauni dokumenti,” Saliņa piekodina.

Dokuments ir derīgs divas nedēļas.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.