Loreta Skaburska – restorāna Palmas saimniece.
Loreta Skaburska – restorāna Palmas saimniece.
Foto no Loretas personīgā arhīva.

Ceļā uz sapņiem: rīdziniece Loreta kļūst par liepājnieci, lai piepildītu savu sapni par sajūtu restorānu 0

Šodien raidījuma “La Dolce Vita ar Roberto” pie Roberto Meloni studijā viesosies Liepājas restorāna “Palmas” saimniece Loreta Skaburska un šefpavāre Elīna Toma.

Reklāma
Reklāma
“Izārdīs Latviju pa vīlēm!” Soctīklotāji “izceļ saulītē” vecu premjeres ierakstu soctīklos, kas izsauc viedokļu vētru
“Asaras acīs!” Tantiņas pie Matīsa kapiem tirgo puķu vainagus. Kāds izsauc policiju, bet viņa rīcība pārsteidz
“Latvija ir iegājusi Nāves spirālē! Ar čurainu lupatu jāpatriec!” Hermanis par politiķiem, kuri valsti ved uz “kapiem”
Lasīt citas ziņas

“Akmeņlauzis” recepšu un dzērienu izaicinājumā Elīna pagatavos kadiķogās un baltvīnā marinēta truša kāju, kas pasniegta ar grilētu polentu, karamelizētiem mini burkāniem, stipro smiltsērkšķu un piecu piparu mērci, bet Loreta uzjauks kokteili ar nosaukumu “Upene plūškokā”.

Pēc izcilā truša gaļas ēdiena un kokteiļa receptes lūko šajā rakstā!

CITI ŠOBRĪD LASA

No rīdzinieces kļūst par liepājnieci, lai piepildītu savu sapni un atvērtu restorānu Liepājā

“Esmu rīdziniece, kura tagad ne tikai dzīvo, bet arī ir deklarējusies Liepājā,” smaidot atklāj restorāna “Palmas” īpašniece Loreta. “Pēc studijām augstskolā un juristes diploma saņemšanas, gandrīz desmit gadus nostrādāju par juristi Rīgā. Tomēr pēdējos gados ar lielu interesi pievērsos restorāna darbībai, gūstot pieredzi un zināšanas restorāna darbā, Rīgas restorānā “Melnie Mūki”, kuru izveidoja pirms 20 gadiem mans tēvs un šobrīd vadības groži nodoti ilggadējam restorāna direktoram, starp citu liepājniekam. Direktora pamudināta, nolēmu, ka ir pienācis īstais brīdis radīt pašai savu restorānu Liepājā, jo tā vienmēr bijusi pilsēta, kurā vēlējos dzīvot. Pateicoties atbalsta komandai un lieliskajam kolektīvam, sapnis par savu sajūtu restorānu ar īpašu atmosfēru tapa par īstenību Liepājā, Palmu ielā, kur es saimniekoju sajūtu restorānā ar īpašu atmosfēru”.
Loreta uzskata, ka viena no galvenajām īpašībām, ar kādu jābūt apveltītam cilvēkam, kas vēlas strādāt šajā sfērā ir pozitīvisms. “Bez tā nav iespējams iztikt nekādi, jo viesi uz restorānu nāk ne tikai paēst, bet saņemt arī pozitīvas emocijas. Nepieciešama gan arī veiklība – ja gadās vairāk kā viens nepacietīgs viesis restorāna zālē, ir jārīkojas ātri, jo nevienam nepatīk gaidīt, neskatoties uz to, ka uz restorānu nāk arī atpūsties. Trešā īpašība – laba atmiņa, jo katram viesim būs patīkami, ja atcerēsies kāds ir viņa iecienītākais dzēriens!”

Kokteilis “Upene plūškokā”

Foto no restorāna “Palmas”


Pagatavošana:

Izvēlās skaistāko kokteiļa glāzi, piepilda ar ledu. Tad sajauca šādas sastāvdaļas: Upeņu Akmeņlauzis – 80 ml, plūškoku sīrups – 20 ml, cukurniedru sīrups – 10 ml, rozā Rīgas šampanietis – 200 ml, kā arī gāzētu ūdeni aptuveni 100 ml. Pievieno sauju saldētas upenes. Noslēgumā dekorē ar plūškoka un upeņu zaru.

Šefpavāre Elīna: “Nekad mūža nav bijusi doma kļūt par pavāru!”

Restorāna “Palmas” šefpavāre Elīna savā profesijā strādā jau divdesmit gadus, bet par pavāri kļuva pavisam nejauši. “Pat bērnībā nav bijusi doma kļūt par pavāri, drīzāk es vēlējos būt veterinārārste. Pēc pamatskolas es sāku vasarās strādāt kā galda meita jeb moderni sakot viesmīle, bet nākamajā vasarā jau nokļuvu virtuvē, ko apvienoju ar viesmīles darbu, bet vēl pēc gada jau nokļuva virtuvē un tā aizvien esmu te,” – viņa smej. “Ja kaut kas nepatīk vai grūti, tad šī profesija nav radīta tādam cilvēkam, jo pavāra profesijā galvenais ir strādāt ar patiku un prieku pret darbu, jo to noteikti jutīs viesis”.
Elīna norāda, ka viņai patīk, ka katra diena ir citādāka, jo ikdiena ir radoša. Viņa arī smejas, ka viens no vērā ņemamiem šīs profesijas bonusiem ir tas, kas tur vienmēr būs paēdis, lai gan, kā viņa atzīst, ja nopietni, tad pavāriem ēšanai laika atliek tiešām ļoti maz.
Kā šefpavāre atpūšas? “Labs miegs, labs teātris vai koncerts ir patiešām mana ideālā laika pavadīšanas metode, kā arī garas, netraucētas pastaigas gar jūru!”

Reklāma
Reklāma

Kadiķogās un baltvīnā marinēta truša kāja pasniegta ar grilētu polentu, karamelizētiem mini burkāniem, stipro smiltsērkšķu un piecu piparu mērci

Sastāvdaļas:

Truša kāja, 100 ml baltvīna, 5 kadiķogas, sāls, cukurs, pipari pēc garšas, 20 grami eļļa, 30 grami sviests. Polenta, piens, ūdens, sviests, sāls. Sarīvēts siers Barito, 6 mazie burkāni, 30 grami smiltsērkšķi, 5 piparu maisījums, “Smiltsērkšķu Akmeņlauzis” 20 ml, saldais krējums 50 ml, vistas buljons pēc garšas. Ķiploks un sīpols.

Pagatavošana:

  • Iemarinē trusi kadiķogās, baltvīnā un garšvielās, marinē stundu. Uz sakarsētas pannas cep garšīgi brūnu, paralēli vāra ūdeni. Kad trusis apcepies, liek vārīties apmēram stundu, pievienojot arī marinādi.
  • Gatavo polentu kā rakstīts uz iepakojuma, pievieno barito sieru. Polentu vēlams pagatavot kādu brīdi iepriekš, lai kārtīgi atdziest. Liek formā, griež sev vēlamo gabalos un cep vai grilē sviestā.
  • Katliņā ielej Smiltsērkšķu Akmeņlauzi, noreducē, pievieno smiltsērkšķi, kurš ir izberzts caur sietu un garšvielas, 5 piparu maisījumu un saldo krējumu, vāra kamēr sabiezē.
  • Nomizo burkānu, noblanšē, nokāš un liek katliņā kopā ar sviestu, baltvīnu, cukuru, sāli un drupinātiem pipariem. Karamelizē līdz gatavībai.
  • Servē uz šķīvja ar smaidu!
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.