Sāpēs? Sāpēs! 0

Ļoti daudzas baidās no sāpēm un no tā, vai varēs izturēt. Ja reiz sievietes organisms radīts, lai bērnu iznēsātu, tad arī veidots tā, lai varētu piedzemdēt.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
Kokteilis
3 visbīstamākās zodiaka zīmju pārstāves, kas bez sirdsapziņas pārmetumiem var atņemt citas vīrieti
Lasīt citas ziņas

Ir, protams, medicīniskas iespējas dzemdības atvieglot, atsāpināt. Taču der pavaicāt sev: vai tad būšu gana līdzestīga dzemdībās? Ja nejutīšu, kā man sāp, vai tajā brīdī spēšu palīdzēt mazulim?

Tādēļ jau laikus der mācīties pielāgoties dzemdībām. Topošo vecāku skolā vai sadarbībā ar dūlu vai vecmāti var praktiski trenēt dažādus sāpju un ķermeniska saspringuma mazināšanas veidus. Tie ir elpošanas vingrinājumi, dažādas atslābināšanās tehnikas, mentālā vizualizācija. Kādai var palīdzēt ūdens – vanna, duša, citai akupresūra vai masāža – arī ar rebozo lakatu, vēl kādai konkrēta dzemdību poza.

Svarīgi!

CITI ŠOBRĪD LASA

Sāpes ir dzemdību sastāvdaļa, tomēr katra tās izjūt citādi. Ikvienas dzemdības ir unikālas. Ja mammai, māsai vai draudzenei gāja grūti, tas nenozīmē, ka arī tev tā būs.

Daļa baiļu atkāpjas, kad neziņu aizstāj informācija. Tomēr ar to nevajag sevi pārslogot, vēl jo vairāk – meklēt to interneta forumos. Tās ir vien kādas sievietes emocijas, paustas caur subjektīvo uztveres prizmu.

Zelta padoms: nav vajadzības censties būt perfektai grūtniecei un dzemdētājai.

Raksts no žurnāla ”36,6°C” tematiskā izdevuma “Māmiņu ceļvedis”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.