Foto – Shutterstock.com

Dziedinošie palīgi 0

Vispirms der zināt – baidīties par dzemdību iznākumu ir dabiski, tā jūtas daudzas. Tomēr vajadzētu sameklēt zāles, kas remdē bailes. Tām gan nav vienotas receptes, jo dažādām sievietēm bailes rodas atšķirīgu iemeslu dēļ. Tomēr ir ceļa stabiņi, kas noder ikvienai. Tie iezīmē ceļu, pa kuru ejot, var palīdzēt sev.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Lasīt citas ziņas

Nomierināts prāts. Lai domas kļūtu mierīgākas, der topošo vecāku skola vai sagatavošanas kursi, lekcijas un semināri, grūtnieču vingrošana, elpošanas un dzemdību pozu praktiskie treniņi.

Grūtniecība nav laiks, lai veiktu psihoterapiju, bet iespējams strādāt ar tābrīža emocijām, sajūtām, tādējādi mazināt satraukumu un bailes, iegūt mieru, kas vēlāk dzemdībās palīdzēs atbrīvot ķermeni, atslābināties, ļauties.

CITI ŠOBRĪD LASA

Atbalsta persona. Vajadzētu par savām bažām runāt ar kādu tuvu cilvēku vai speciālistu. Vaicāt atkal un atkal to, kas šķiet neskaidrs, no kā visvairāk baidies.

Var sev neskaidro pārrunāt ar vecmāti, ar kuru izveidojies labs kontakts. Sagatavoties dzemdībām psiholoģiski var palīdzēt dūla, ņemot talkā relaksācijas, vizualizācijas, mākslas terapijas un citus paņēmienus.

Baiļu mazināšanai noteikti var līdzēt apziņa, ka dzemdībās līdzās būs kāds tuvs vai labi iepazīts iejūtīgs cilvēks. Paļāvība, ka svarīgajā brīdī varēs kādam uzticēties, iedarbojas dziedinoši.

Dzemdību plāns. Daļu sieviešu nomierina dzemdību plāna izveide, tāds kā rīcības scenārijs. Tas noder arī līdzcilvēkiem, lai zinātu, ko ievērot.

Plānā var ietvert atbildes uz sev svarīgiem jautājumiem: kur dzemdēšu? Ko ņemšu līdzi uz dzemdībām? Apzināties savas iespējamās vājās vietas (aptrūksies spēka, nevarēšu izspiest bērnu) un to, ko darīt grūtā brīdī. Kas man nepieciešams, lai justos pēc iespējas drošāk un mierīgāk? Varbūt ūdens dzemdības? Vai mājdzemdības? Dzemdības ar partneri? Ar dūlu? Līgums ar konkrētu vecmāti?

Būtu labi zināt kaut nedaudz par dzemdību norisi: kurā brīdī ir labi būt aktīvai, kad iet dušā, kad apļot ar gurniem bezgalības zīmi uz bumbas, kad rāpot, bet kad labāk pagulēt.

Plāns var palīdzēt nomierināties. Taču tikpat labi, sākoties dzemdībām, sieviete atmet strikto plānu un ļaujas tam, kas dabiski notiek. Veiksmīgai dzemdību norisei daudz nozīmīgāka ir uzticēšanās sev un savam ķermenim, spējai sekot sava ķermeņa un bērna sūtītajiem signāliem.

Reklāma
Reklāma
Svarīgi!
Nevajadzētu aizmirst, ka viss notiekošais skar arī topošo tēti. Arī viņam ir savi jautājumi, bažas, ko derētu kliedēt.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.