Krustpunktos, bez naglām 0
Piramīdas būvniecība bija Ivetas vīra Andreja ideja, viņš jau izsenis interesējies par ezoteriku.
“Ar Andreju pat iepazināmies neparasti – satikāmies kādā Ošo meditācijā. Andreja rosināta, pietuvojos netradicionālajai medicīnai un netveramajai pasaulei, pēc tam nokļuvu arī uz dziedniecības ceļa. Esmu ārste, agrāk strādāju par pediatri, vēlāk iesaistījos farmācijas biznesā, ilgus gadus vadīju medikamentu lieltirgotavu, bija labi apmaksāts darbs. Kad sāku vairāk izprast un apzināties garīgo jomu, sapratu, ka jāvelta sevi kam citam, lielākam, augstākam.
Piramīdas tēma bija Andreja interešu lokā. Viņš vāca informāciju, kādai tai vajadzētu jābūt, kā pareizi būvēt, kur celt. Sākumā neliela piramīda no koka stienīšiem tika izveidota mājās. Tas bija rāmis, kura iekšpusē varēja sēdēt un meditēt. Pēc laika nolēmām, ka gribam īstu, lielu piramīdu, kas atrastos mājas tuvumā,” atceras Iveta Lāce.
Lai izvēlētos īsto vietu, saukuši talkā zinošus cilvēkus. Daudz palīdzējusi arhitektūras doktore un pētniece Ludmila Kartunova. Padomju laikā šajā apkaimē atradās Ādažu militārais poligons, tolaik Kartunovai tika uzticēts izveidot īpašu rajona karti, iezīmējot tajā ne tikai reljefa detaļas, bet arī Zemes garozas lūzuma līnijas un āderes. Tieši pēc šīs kartes atraduši vietu, kur bija gan āderu krustpunkti, gan nepieciešamais lūzuma līniju izvietojums. Turklāt piramīdas skaldnes vajadzēja ļoti precīzi novirzīt pēc debespusēm. Sākumā gribējuši būvēt vēl lielāku, bet tad piramīda būtu varenāka par dzīvojamo māju.
Būvniecība izvērtusies interesanta. Kaimiņi un garāmgājēji vaicājuši: ko tad īsti būvējat – pirti vai tusiņu vietu?! Brīnījušies par ieceri dārzā uzstādīt piramīdu.
Arī būvnieks Mārtiņš pirmo reizi cēlis šādu ēku. Taču svarīga bijusi viņa pieredze darbā ar koku, jo tikai šis materiāls izmantots enerģētiskajā būvē. Nevienas naglas, nekāda metāla, vien skrūves salaiduma vietās stūros – uzzinājuši, ka tādas drīkst būt. Piramīdā nav elektrības, tikai dabiskais apgaismojums, tāpēc jumta daļa veidota stiklā. Varētu šķist, ka stikla jumta dēļ vasaras svelmē telpai vajadzētu sakarst kā cepešpannai, bet tā nav. Te visu laiku turas gandrīz vienāda temperatūra, tīkams vēsums arī vasarā. Turklāt skats debesīs ir īpašs. “Esmu te gulējusi ziemas vakarā, kad ir skaidra debess un redzi zvaigznes. Tā sajūta ir pārpasaulīga.”
Piramīda izdevās ļoti spēcīga, jo tika ievēroti visi zināmie enerģētiskās būves noteikumi. Ieradies kāds rīkstnieks, kurš braukā ekspedīcijās pa Latvijas spēka vietām. Iegājis iekšā, pārbaudījis ar savu rāmīti un sacījis, ka šī ir viena no visspēcīgākajām enerģētiskajām vietām, kur viņš bijis.