Caur pastu iesaistās likumdošanā 0
Šā gada pirmajos sešos mēnešos Saeimā saņemti teju 3500 iesniegumi, tostarp trīs kolektīvie iesniegumi.
Izmantojot Saeimas Kārtības rullī nostiprināto iespēju vērsties Saeimā ar 10 000 iedzīvotāju parakstītu kolektīvo iesniegumu, iedzīvotāji šajā pusgadā parlamentā iesnieguši kolektīvos iesniegumus par izmaiņām C vīrusa hepatīta ārstēšanai nepieciešamo medikamentu valsts kompensācijā, par limita noteikšanu fotoradaru fiksētajam transportlīdzekļu braukšanas ātrumam un par eiro ieviešanas atlikšanu.
Viens no galvenajiem jautājumiem aizvadītajā Saeimas sesijā bija lēmums par pensiju indeksāciju, un šī ir viena no lietām, kas visbiežāk apspriesta iedzīvotāju vēstulēs parlamentam. Tāpat Saeima saņēmusi iesniegumu, ko parakstījuši 106 tūkstoši iedzīvotāju, vēršoties pie parlamenta ar lūgumu no šā gada atsākt pensiju indeksāciju. Bet šā gada jūnijā arī iesniegti vairāk nekā 630 iedzīvotāju parakstu, paužot atbalstu Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības ierosinātajai vēstuļu akcijai par Darba likuma grozījumiem. Iesniegumos privātpersonas un nevalstiskās organizācijas parlamentam visbiežāk izteikušas priekšlikumus likumdošanas jautājumos, kā arī paudušas viedokļus par valsts iestāžu darbu un notikumiem valstī. Iedzīvotāji Saeimā vēršas arī ar sūdzībām par valsts un pašvaldību iestāžu, kā arī tiesībsargājošo iestāžu darbu.
Kopš pagājušā gada nogales iesniegumus valsts un pašvaldību iestādēm iespējams iesniegt arī caur interneta portālu www.latvija.lv, bet vismaz saziņā ar Saeimu cilvēki šo iespēju izmanto ļoti kūtri – šādā ceļā iesniegti tikai seši iesniegumi.
Saeimas Apmeklētāju un informācijas centrā šī gada pirmajā pusgadā klātienē saņemti 177 iesniegumi, bet uz Saeimas informatīvo elektroniskā pasta adresi saņemti 374 e-pasta iesniegumi. Vairākumā gadījumu cilvēki tomēr joprojām uzticas tradicionālajai vēstulei. Gada laikā Saeima saņem vidēji 6000 iesniegumu.