Anda Čakša
Anda Čakša
Foto – LETA

Čakša: Rezidentu darba legalizēšana NMPD ir ļoti svarīga 0

Rezidentu darba legalizēšana Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā (NMPD) ir ļoti svarīga, aģentūrai LETA sacīja veselības ministre Anda Čakša (ZZS).

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šīs četras zodiaka zīmes drīz satiks savu karmisko cilvēku: viņu dzīve krasi mainīsies
“Tas ir Ivans Vladimirovičs Putins.” Pirmo reizi publiskoti Putina slepenā dēla foto, kuru pirms 10 gadiem viņam dāvāja Kabajeva 22
Veselam
Jauni cilvēki riskē nepamanīt zarnu vēža simptomus – ārste brīdina par 5 svarīgākajām pazīmēm
Lasīt citas ziņas

Viņa norādīja, ka ir svarīgi nestrādāt ārpus normatīviem, turklāt pagaidām tas ir vienīgais priekšlikums, kā uzlabot cilvēkresursu piesaistīšanu.

Čakša atzina, ka pagaidām bez NMPD brigādēs strādājošo mediķu loka paplašināšanas no dienesta vadības nav saņemti citi priekšlikumi, kā piesaistīt cilvēkresursus.

CITI ŠOBRĪD LASA
Ministre norādīja, ka priekšlikums par mediķu loka paplašināšanu no jaunās NMPD vadības nācis pirmo reizi.

Tāpat Čakša sacīja, ka nav saņēmusi arī steidzamus pieprasījums par papildu finansējuma nepieciešamību atalgojuma palielināšanai NMPD. Dienesta vadība pieprasījusi atalgojumu palielināt no nākamā gada, un tieši informatīvais ziņojums par atalgojuma palielināšanu par 20% no nākamā gada jau tagad iesniegs valdībā.

Čakša uzsvēra, ka Veselības ministrija (VM) ļoti labi apzinās, ka visā nozarē ir problēmas ar atalgojumu, un tieši tāpēc arī tiekot strādāts pie šī jautājuma.

Kā ziņots, VM steidzamības kārtā gatavos grozījumus, lai paplašinātu mediķu loku, kas var strādāt NMPD, Ministru kabineta komitejas sēdē sacīja veselības ministre Anda Čakša (ZZS).

Grozījumi noteikumos par obligātajām prasībām ārstniecības iestādēm un to struktūrvienībām varētu tikt sagatavoti līdz nākamajai nedēļai.

LETA jau rakstīja, ka NMPD izlēmis izsludināt ārkārtas medicīnisko situāciju dienesta Rīgas reģionālajā centrā saistībā ar to, ka mediķi lielos apmēros pamet darbu dienestā.

Kā žurnālistiem sacīja dienesta direktore Liene Cipule, patlaban dienestā notiek “masveida mediķu aizplūšana”, kas saistīta ar mediķu neapmierinātību ar lielo slodzi un nesamērīgi mazo atalgojumu, kā arī par neskaidrību, kas ar mediķu atalgojumu notiks nākamgad.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.