Būvniecības ieceres un būvatļaujas e-saskaņošanā apmācīti 230 būvvalžu darbinieki 0
Būvniecības informācijas sistēmas jaunās funkcionalitātes – būvniecības ieceres un būvatļaujas e-saskaņošanas – lietošanā apmācīti 230 darbinieki no 86 Latvijas būvvaldēm, kuri būs gatavi sākot ar 1.jūliju strādāt digitālajā vidē, izsniedzot e-būvatļaujas, aģentūru LETA informēja Būvniecības valsts kontroles birojs.
Lai veiksmīgi ieviestu būvniecības ieceres un būvatļaujas e-saskaņošanu, līdzās Būvniecības informācijas sistēmas funkcionalitātes “Būvniecības ieceru un būvprojektu izskatīšana un saskaņošana” izstrādei notiek arī sistēmas lietotāju mācības un citi informatīvi pasākumi. Būvvalžu un iestāžu, kuras veic būvvalžu funkcijas, apmācības notika no 15.maija līdz 12.jūnijam.
Nākamā mācību mērķauditorija ir būvniecības ieceres iesniedzēji, projektētāji un tehnisko noteikumu izdevēji. Klātienes seminārs ieceres iesniedzējiem un projektētājiem notiks 26.jūnijā, un tajā jau pieteikušies 120 dalībnieki. Darba kārtībā būs ieceres iesnieguma izveidošana, tehnisko noteikumu pieprasīšana un saņemšana, ieceres iesniegšana būvvaldē un citi soļi.
Savukārt klātienes seminārs tehnisko noteikumu izdevējiem notiks 27.jūnijā ar tikpat lielu dalībnieku skaitu. Darba kārtībā būs tehnisko noteikumu izsniegšana, elektronisko projektu izskatīšana, līgums par Būvniecības informācijas sistēmas lietošanu, organizācijas uzstādījumi, lietotāju administrēšana un citi jautājumi. Semināri notiks Ekonomikas ministrijā, un tiem tiks nodrošināta tiešraide vietnēs “www.bvkb.gov.lv” un “www.bis.gov.lv”. Pēc pasākumiem būs pieejami videoieraksti. Apmācības nodrošina sistēmas izstrādātājs SIA “Tieto Latvia”.
Eiropas reģionālās attīstības fonda “Būvniecības procesu un informācijas sistēmas attīstība (1.kārta)” ietvaros notiek Būvniecības informācijas sistēmas pilnveide, kas nodrošinās digitālu būvniecības procesa pārvaldību (iecere, būvniecība, ekspluatācija), kur visi ar būvi saistītie dati būs vienuviet – kā “digitālajā būves dokumentu plauktā”. Projekta mērķis ir nodrošināt sabiedrības vajadzībām atbilstošus pakalpojumus, samazināt administratīvo slogu, uzlabot pakalpojumu pieejamību un veicināt valsts pārvaldes efektivitāti.