“Būtu jāpēta, kāpēc jaunie kovida paveidi rodas tieši Dienvidāfrikā un Indijā,” uzskata bijusī veselības ministre 91
“Es esmu lasījusi par jauno Dienvidāfrikas paveidu, atceramies, ka arī iepriekšējais paveids nāca no tām valstīm, Indijas, ja nemaldos, domāju, ka tur būtu jāpalielina pētījumu skaits, kāpēc šādas mutācijas notiek un kāds tam ir iemesls,” TV24 raidījumā “Nacionālo interešu klubs” stāsta Ingrīda Circene, MFD Veselības grupas galvenā ārste ginekoloģijā, veselības ministre (2003-2004, 2011-2014).
Viņa gan uzsver, ka nav epidemiologs, lai varētu profesionāli spriest, bet tomēr uzskata, ka ar kovidu būs jāsadzīvo vairākus gadus, līdzīgi kā ar gripu. Jo lielāka būs pūļa imunitāte, jo vispārējais veselības stāvokli sabiedrībā uzlabosies.
Ne velti infektologi atgādinot tagad, ka tiem, kuri ir vakcinēti, neskatoties ar ko vakcinēti, ir atšķirība saslimstībā un slimošanas smaguma pakāpē, nonākšanā intensīvajā terapijā vai reanimācijā un arī nāves skaitu ziņā.
Bijusī veselības ministre arī uzskata, ka nevajadzētu rādīt pozitīvo testu skaitu, kas katru dienu parādās medijos.
Vakcinēto slimnieku skaits palielinoties tikai tādēļ, ka kopumā Latvijā ir arvien vairāk vakcinētu cilvēku. “Daudz informatīvāk būtu nevis rādīt, cik vakcinētiem cilvēkiem ir pozitīvs kovida tests, bet to, cik daudzi no viņiem nonāk līdz slimnīcai, jo tie ir reāli svarīgākie skaitļi, cik daudz vakcinēto ir tik slimi, lai būtu jāārstē slimnīcā,” Circene skaidro.
“Ja 7000 skolēniem uztaisām kovida testu, viņiem nav nekādu simptomu, tomēr kādam ir pozitīvs tests, tas nenozīmē, ka viņš ir slims. Tas nozīmē, ka viņš ir pozitīvs. Tā mēs varētu noteikt daudz un dažādus vīrusus un baktērijas, kas dzīvo mūsu organismā,” ārste min piemēru.
Viņa vēlreiz uzsver, ka sabiedrībai ir jārāda, cik procentu vakcinēto nonāk slimnīcās, cik nomirst. “Tā pirmā daļa, cik testi veikti un cik no tiem pozitīvi, būtu jāmaina!”