Foto: Panthermedia/Scanpix/LETA

Būtiskais faktors nauda – cik ļoti tā ietekmē attiecības 0

36% Latvijas iedzīvotāju finanšu jautājumi rada spriedzi attiecībās ar partneri, un Latvija ar šo rādītāju apsteidz gan savus Baltijas kaimiņus, gan arī Eiropas vidējo rādītāju (26%), secināts Eiropas patērētāju maksājumu ziņojumā (European Consumer Payment Report 2019), ko veicis Eiropas vadošais kredītu pārvaldības uzņēmums “Intrum”.

Reklāma
Reklāma

Būtiskais faktors – nauda

Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Putins jau sācis plaša mēroga karu pret Eiropu, taču Rietumi baidās to atzīt
Lasīt citas ziņas

Nauda ir kļuvusi par būtisku faktoru katra cilvēka dzīvē un arī attiecībās – 24% Latvijas iedzīvotāju, 25% Lietuvas iedzīvotāju un 36% Igaunijas iedzīvotāju atzīst, ka atklāti runāt par finansēm ar savu partneri viņiem sagādā grūtības.

Savukārt 15% Latvijas iedzīvotāju norāda, ka viņu finansiālā situācija bijusi iemesls, lai nepārtrauktu romantiskas attiecības – pārsvarā uz to norādījuši 18-37 gadus veci iedzīvotāji, līdzīgi gan sievietes, gan vīrieši.

Ietekme uz ikviena labsajūtu

CITI ŠOBRĪD LASA

“Eiropas patērētāju maksājumu ziņojuma dati rāda, ka finanšu jautājumi un ar tiem saistītais stress negatīvi ietekmē ikviena cilvēka personīgo labsajūtu, kā arī attiecības ar partneri un ģimeni.

Finanšu pratībai jeb prasmei plānot savus tēriņus un apieties ar naudu ir izšķiroša loma katra individuālās labklājības nodrošināšanā. Veiksmīgi pārvaldot un kontrolējot savas personīgās finanses, ir vieglāk pieņemt pārdomātus lēmumus un nenonākt finanšu grūtībās. Diemžēl bieži vien daļa Latvijas patērētāju netiek galā ar finanšu izaicinājumiem zemās finanšu pratības dēļ,” skaidro Ilva Valeika, “Intrum” ģenerāldirektore Baltijā.

Problēmas ar uzkrājumu veidošanu

Saskaņā ar jaunāko “Intrum” veikto Eiropas patērētāju maksājumu ziņojumu, Latvija finanšu pratības ziņā ierindojas 21. vietā – augstāk nekā Igaunija un Lietuva, taču joprojām Eiropas reitinga apakšgalā.

Kā liecina statistikas dati un Eiropas patērētāju maksājumu ziņojums, Latvijas patērētāju nelielie ienākumi ierobežo iedzīvotāju spēju veidot uzkrājumus, mazina vispārējo finansiālo labklājību un pārliecība par spēju efektīvi pārvaldīt savas finanses samazinās. 58% Latvijas iedzīvotāju norāda, ka bažas par rēķinu pieaugumu negatīvi ietekmē viņu vispārējo labsajūtu (tas ir vairāk par Eiropas vidējo rādītāju 43%).

Uzziņa:

Lai izveidotu Eiropas patērētāju maksājumu ziņojumu, “Intrum” apkopoja datus no 24 004 patērētājiem 24 Eiropas valstīs, kas galvenokārt vai daļēji atbild par finanšu un maksājumu jautājumiem savā mājsaimniecībā.

Pētījums ļauj gūtu ieskatu Eiropas patērētāju ikdienas dzīvē, ieskaitot viņu tēriņus un spēju katru mēnesi pārvaldīt savas mājsaimniecības finanses.

Latvijas dati balstīti uz 1 000 respondentu atbildēm, un dati reprezentē valsti atbilstoši iedzīvotāju dzimumam, vecumam un reģionam.
Kā Eiropas lielākais kredītu pārvaldības uzņēmums, Intrum katru dienu runā ar 250 000 parādnieku visā Eiropā.

Reklāma
Reklāma

Pētījumu veica kompānija “Longitude”, “Financial Times” grupas uzņēmums.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.