Neaizmirstiet par vitamīniem! 0
Zinātne ir pierādījusi arī vitamīnu nozīmi kosmetoloģijā – tie labvēlīgi ietekmē ādas struktūru, palīdz novērst pirmās novecošanās pazīmes, veicina atjaunošanos un dzīšanu, pasargā no apkārtējās vides nelabvēlīgās ietekmes, stiprina un uzlabo elastību.
Darbošanās vienā virzienā – tikai no ārpuses – nodrošina mazāku efektu nekā tad, ja organisms, tātad arī āda, vitamīnus saņem ar uzturu vai nepieciešamības gadījumā ar uztura bagātinātājiem.
Vitamīniem kosmētiskajos līdzekļos ir lokāla iedarbība. Piemēram, krēms ar A un E vitamīnu palīdzēs ādai izskatīties labāk. Taču iekšķīgi lietots E vitamīns sekmē asinsvadu elastību, tā mazinot zemādas kapilāru trauslumu, kas daudziem sejā ir pamanāms kā sīkas sarkanas dzīsliņas.
Līdzīgi darbojas C vitamīns – ar krēmu mitrina un aizsargā ādas ārējo slāni, neļauj ultravioletajam starojumam to bojāt, bet iekšķīgi darbojas kā antioksidants, kas spēj saistīt un no organisma izvadīt brīvos radikāļus.
Sava organisma reakcijas un prasības ir jāmāk atpazīt gluži tāpat kā lietošanas instrukcijās sacīto. Ja organismam pietrūkst A vitamīna, āda kļūst sausa un lobās. Taču līdzīgi tā mēdz uzvesties, ja ir pārbarota ar retinolu. Tādēļ, ja vitamīni un uztura bagātinātāji jālieto kursa veidā, tad šis ierobežojums ir jāņem vērā, bet nakts krēms nav jālieto arī dienā!
Daudzas sieviešu organismam nepieciešamas vielas ir pieejamas naktssveces eļļā. Tās polinepiesātinātās taukskābes uzlabo bioķīmiskos procesus, tādēļ notiek dabiska ādas mitrināšana, tā kļūst elastīga un tvirta, mazinās apsārtums un iekaisums, mati un nagi kļūst stiprāki. Šo eļļu iesaka arī daudzi ginekologi, lai uzlabotu reproduktīvās sistēmas darbu sievietēm, kuras cieš no menstruālajām sāpēm vai vēlas uzlabot savu auglību.
Lai gan līdz pavasarim saglabātajos pašmāju augļos un dārzeņos vairs nav daudz vitamīnu un arī ievestie tālā ceļa dēļ ir ne mazumu to zaudējuši, uztura speciālisti uzsver svaigi spiestu sulu nozīmi organisma veselīgajā atbalstā. Svarīgākais nosacījums – sulai patiešām ir jābūt svaigi spiestai, jo ilgstošā saskarē ar gaisu vērtīgās vielas strauji iet bojā. Augļu un dārzeņu izvēlē jāievēro dažādība, lai nodrošinātu maksimāli plašu minerālvielu un citu organismam vajadzīgu uzturvielu klāstu.