Foto: ZUMAPRESS.com/ SCANPIX/ LETA

Gunārs Nāgels: Atrasts veids, kā atbrīvoties no ierobežojumiem. Taču tā nav vakcinācija, tas ir kaut kas vienkāršāks 118

Gunārs Nāgels, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
“Izārdīs Latviju pa vīlēm!” Soctīklotāji “izceļ saulītē” vecu premjeres ierakstu soctīklos, kas izsauc viedokļu vētru
“Asaras acīs!” Tantiņas pie Matīsa kapiem tirgo puķu vainagus. Kāds izsauc policiju, bet viņa rīcība pārsteidz
“Latvija ir iegājusi Nāves spirālē! Ar čurainu lupatu jāpatriec!” Hermanis par politiķiem, kuri valsti ved uz “kapiem”
Lasīt citas ziņas

Beidzot ir atrasts līdzeklis, kā atbrīvoties no dižsērgas un no visiem nejaukiem ierobežojumiem. Nē, tā nav vakcinācija, tas ir kaut kas daudz vienkāršāks. Nav vajadzīga nekāda zinātne.

Vienkārši trīs burvju vārdiņi: “Epidemioloģiskās drošības prasības”. Vajag tikai šos trīs vārdiņus izdvest, un viss ir kārtībā. Nav svarīgi, vai šīs “prasības” ir pamatotas zinātnē vai pat elementārā loģikā. Galvenais, ka ir uz ko atsaukties.

CITI ŠOBRĪD LASA

16. aprīlī Vidzemes koncertzālē “Cēsis” notika koncerts “Klātbūtne”, kuru translēja gan televīzija, gan radio. Koncertā piedalījās Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris ­(LNSO) un Valsts akadēmiskais koris “Latvija”.

Publikā bija tikai divas personas. Esot tikušas ievērotas visas “epidemioloģiskās drošības prasības”, bet, par spīti tam, iknedēļas darbinieku testos vēlāk atklāti 29 inficēšanās gadījumi, pārsvarā mūziķu un koristu vidū.

Nav droši zināms, vai inficēšanās notikusi koncerta laikā vai citur.

Apmēram 65 mūziķu lielajā orķestrī varēja manīt masku tikai vienai vijolniecei. Un koristiem, protams, arī nebija masku. Pusotru stundu garajā koncertā bija visas iespējas vīrusam izplatīties.

Ja arī valsts uzskata, ka profesionālie mūziķi nav jāaizsargā tikpat cītīgi kā “parastā tauta”, tad kas liedza pašiem mūziķiem mazliet vairāk rūpēties par savu un savu kolēģu veselību?

Komponists Pēteris Vasks

Pandēmija plosās, katru dienu mokās un mirst cilvēki Covid-19 dēļ, bet Saeima, būdama gudrāka par Ministru kabinetu, lēma atļaut no 7. maija sabiedriskās ēdināšanas atsākšanu āra terasēs – tieši to, ko otrdien nebija pieļāvis Ministru kabinets.

Deputāts Krišjānis Feldmanis lepojās: “Gan komisija atbalstīja, gan pēc tam Saeima.

Visi, var teikt, bija universāls Saeimas atbalsts šim lēmumam. Visās sabiedrības grupās, visu partiju vēlētāji acīmredzot ir izteikuši to vēlmi pēc kaut kādas svaigas pie­ejas, pēc reālas rīcības krīzes vadībā.”

Tātad burvju vārdiņi: “epidemioloģiskās drošības prasības”, un drīkstēs bez maskām cieši sasēsties vairāki cilvēki no divām mājsaimniecībām un, teiksim, stundas garumā virināt mutes un priecāties vīrusa mākonī.

Ne jau visur un vienmēr būs vējiņš, kas vīrusu aiznes prom (uz nākamo galdu – divu metru attālumā?).

Reklāma
Reklāma

Vai nebūtu laiks izmainīt skanīgos viltus burvju vārdiņus pret patiesām epidemioloģiskās drošības prasībām?

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.