“Burta kalpu” valsts – cik numuriņu jāpaņem, ja pasi ej pasūtīt ar bērniem? Varianti ir dažādi 47
Pēc tam, kad vietnē “X” (bijušajā Twitter) sabiedrības sašutumu izraisīja pasažieru vilcienā “Vivi” kādas ģimenes bērnu piedzīvotais (Kontrole pieprasījusi visiem bērniem katra individuālo 3+ karti. Vienam nav bijusi līdzi. Par laimi brālim izdevies nopirkt pilnu biļeti), arī vietnes lietotāja @ElinaOgsta padalījusies ar piedzīvotu birokrātijas paraugstundu.
Iespējams, ka daudziem Latvijas iedzīvotajiem šis jautājums neskaidrs: “Mans keiss nestāv šim blakus, tomēr ir lielisks piemērs burta svaram valsts kantoros. Biju PMLP nodaļā, bērneļiem jāatjauno pases. Paņemu dzīvās rindas numuriņu, gaidām, ejam.
– Cik bērniem jātaisa pases?
– Abiem.
– Tad vajadzēja ņemt divus numuriņus.”
Tviteristi dalās komentāros savā pieredzē – tā bijusi dažāda, atkarīga no cilvēciskā faktora un ierēdņa, kas viņus pieņēmis. Lūk, šeit diskusija.
Labi, ka apkalpojošā sieviete bija sakarīga un pati aizgāja pēc papildu numuriņa, nelika man ar abiem tūcīties laukā.
Kam un kāpēc vajadzīga tik detalizēta statistika? Pasarg’ die’s, ja pieteikto, apmaksāto un izsniegto dokumentu skaits nesakritīs ar izspiesto numuriņu skaitu! 😱— Elina Ogsta 🇱🇻🇺🇦 (@ElinaOgsta) February 9, 2024
Dobeles PMLP lika ar bērnu uz 5 sekundēm iziet laukā un pagaidīt numuriņa signālu! Apjuku, jo NEVIENS cits "klients" vēl nebija 8.00 no rīta. Malači!
— Raitis Ence (@Raitis_Ence) February 10, 2024
Mans vienīgais skaidrojums, ka statistikai. Jo PMLP vairs neuzstāj uz iepriekšējo pierakstu, kā tas bija pāris gadus atpakaļ, bet iedrošina iet pēc dzīvās rindas principa. Laikam arī dzīvajai rindai savi likumi, nevar exceļa aile šā tā pēc sava prāta izdarīties, kas vēl nebūs! 😀
— Elina Ogsta 🇱🇻🇺🇦 (@ElinaOgsta) February 9, 2024
Kad iešu pakaļ gatavajām pasēm, kā jau likumpaklausīgam pilsonim pienākas, paņemšu divus numuriņus.
Domājams, ka atslēga slēpjas šajā teikumā 👇🏼 pic.twitter.com/NYNrhBiR3Y— Elina Ogsta 🇱🇻🇺🇦 (@ElinaOgsta) February 10, 2024
Akdies… Cik veci bērni?
Es savus 3 un 5 g.v. nevaru atstāt vienus, kamēr ar pārējiem kārtojam kādas darīšanas, piem., pie zobārsta vedu reizē, tā arī kopā sēžam kabinetā. 7 g.v. vēl kaut kā, jo vairs nav tāda ūdenszāle. Ja vestu katru pa vienam – šito laika, resursu patēriņu! 😬— Elina Ogsta 🇱🇻🇺🇦 (@ElinaOgsta) February 10, 2024
Ja tas būtu atrunāts apmeklētājam redzamā vietā, pie rindu mašīnas, pie pogām – ok, piekrītu, nav nekas sarežģīts, bet tas nekur, vismaz konkrētajā nodaļā, nav skaidri norādīts. Ja bija mazā drukā kkur nepamanāmā vietā – pardon, nejūtos ne pie kā vainīga, ka neienāca prātā.
— Elina Ogsta 🇱🇻🇺🇦 (@ElinaOgsta) February 10, 2024
Es iedomājos, ka vienīgais kā no šī neizmukt, ir, ka tā, kas nospiež pirmo uzreiz uzspiež nākamo, beeet. Kā tad viņa paskaidros, ka apkalpoja pirmo klientu 10 sekundēs?🤔
— Diāna Tunte (@olimpietis2) February 10, 2024
Mums arī prasija par visiem, bet pie viena galda tak var iet visa ģimene un taisīt kopā. Mums @IeM_PMLP pieredze bija tāda, ka gribējās vēl dzeramnaudu atstāt.
— Nesauc mani (@JTwiteree) February 11, 2024
Un ja izsauc abus numurus vienlaicīgi pie dažādiem galdiņiem ,tad pie galdiņa, kur pieiesi, būs jautājums – kāpēc ņēmāt divus numuriņus? Pēriens jebkurā situācijā.
— Peleks Vilks (@AivarsVilks) February 9, 2024
Man arī tā bija, bet sapratu. Ja dienā jāapkalpo 50 numuri un šāds gadījums nebūs vienīgais, tad jūtu līdzi darbiniekam. Sistēmiska problēma.
— davis.peterkops (@davispeterkops) February 10, 2024
Agrāk zemesgrāmatas reģistrācijai prasīja ņemt divus numuriņus pat vienam cilvēkam, ja iet ar diviem dokumentiem (viena darījuma ietvaros). Pieņemu, ka viņi kaut kādu statistiku tā mēra.
— Aldis Dejus (@AldisDejus) February 10, 2024
Nu akurāt kā padomijā, kur dzērāji veikalā līda bez rindas…
— Adrians Vētra 🦋 (@skatieslatvija) February 10, 2024