Laukos ir varianti 2
Saimniece uzskata, ka šādas saimniecības, kurās nodarbojas ar visu ko pa druskai, varētu veiksmīgi turēt daudzi lauku ļaudis. Tas gan prasa darbu un uzmanību, taču pietiek laika arī laiskiem brīžiem, bet galvenais – lai nav jāiet uz pašvaldību lūgt pabalstus.
“Laukos, lai izdzīvotu, ir varianti. Pilsētā, ja naudas maz, variantu arī maz. Burkāni jau bruģī neaug,” nosaka Daina.
Bioloģiski “Strauti” ir ne tikai pēc burta, bet arī būtības. Lapsai atļāva gadiem dzīvot un spēlēties tuvējā žagaru kaudzē, jo medīt tā gāja uz otru pusi. Tad lapsai kaut kas galvā sagriezies (vai vienkārši tās vietā sāka dzīvot cita) un tā sākusi nest projām putnus, nākusi uz pāris simtus metru attālo sētu pēc broileriem precīzi kā pēc pulksteņa: ap divpadsmitiem dienā un četros pēcpusdienā. Pēc divdesmitā aiznestā broilera Dainas sirds neizturējusi un viņa lūgusi mednieka palīdzību.
Ar sesku, kurš apmeties kūtī, gan paši tikuši galā. Piecietuši, ka ēd olas, bet, kad ķēries klāt vistām, uzlikuši lamatas. Gada laikā septiņas reizes noķēruši un veduši projām, bet sesks vienmēr atgriezies. Tad aizveduši līdz Skrundai. Vairs nav rādījies.
Raidījums par Andersonu ģimeni no Nīgrandes pagasta Latvijas Radio 1. programmā rīt plkst. 16.05, atkārtojums – 13. decembrī plkst. 6.03.