Bumbulīši svētku rotai – materiālus dārzā un mežā var salasīt arī tagad 0
Par pamatni šādam dekoram labi derēs putuplasta bumbiņas (perfekta forma) vai satīti sausu sūnu kamoli. Katram augam izvēlas pieskaņotu košu lenti.
Izgatavošana ir vienkārša – pie pamatnes ar līmi cieši citu pie cita stiprina sēklas, pogaļas un citus dabas materiālus. Taču, lai darbs izdotos nevainojami glīts, vajadzēs krietni patrenēties veiklībā.
Izejmateriālu dārzā un mežā var salasīt arī tagad. Taču daudzi augi ir jāvāc jau laikus, kamēr tie no mitruma nav samelnējuši un tiem ir skaista, vasarai raksturīga krāsa. Visus augus rūpīgi izžāvē.
Vācot jārēķinās, ka ogu vai cita materiāla vajadzēs daudz.
Mazie egļu vai alkšņu čiekuriņi atgādina rozītes.
Tūjas jeb dzīvības koka čiekuriņi ir viegli ievācams materiāls, taču darbs ar to prasa lielu pacietību. Ja tūjas auglīši šķiet par pelēcīgiem, tos var viegli apzeltīt vai galiņos uzlikt nedaudz fliterīšu spīdumam. Arī citiem bumbulīšiem var mazliet uzlabot krāsu, taču jāsaglabā iespaids, ka tas ir dabas materiāls.
Pīlādžogām, tāpat kā pašam kokam, piemīt maģiskas īpašības. Tās vairo svētību un pasargā no ļauniem gariem. Tādēļ šādai dāvanai ir arī simboliska nozīme.
Rūtu pogaļas vāc savlaikus, kamēr tās vēl skaisti zaļas. Rotājumi no rūtas ir aromātiski, kas piederas svētku noskaņai.
Rozā bumbiņa tapusi no irbeņu ogu sēklām. Tās atgādina mazas sirsniņas.
PADOMS
Skaisti bumbulīši top arī no segliņu augļiem, egļu čiekurzvīņām, bārbeles odziņām, vilkābeles augļiem, zīlēm, to cepurītēm un dekoratīvajām mazajām zīlēm, no liepu augļiem – riekstiņiem, zaļajām kadiķogām.
VIDE: LATVIJAS VALSTS MEŽU VEIKALS UN INFORMĀCIJAS CENTRS RĪGĀ
REALIZĀCIJA: LATVIJAS VALSTS MEŽU SMILTENES KOKAUDZĒTAVA