Bulīmija, pašnāvības mēģinājumi, tumšās prāta spēles: atklāti baisi fakti par princeses Diānas dzīvi 0
Daudziem princeses Diānas vārds vēl aizvien ir kā elegances un sirsnības simbols, taču tikai retais zina, ar kādām grūtībām prinču Viljama un Harija mammai nācās sadzīvot savas dzīves laikā. Baisākos pārdzīvojumus un viņas dzīves noslēpumus lielajā karaļnamā zināja vien viņas tuvākie asistenti un apkalpotāji, jo arī ar pašas māti Diāna bija atsvešinājusies un tā dēļ, ka viņa bija karaļnama ģimenes locekle, viņai tā īsti nebija draugu. Neviena, ar ko aprunāties brīžos, kad klājās grūti.
Ar 33 gadus veco Lielbritānijas troņa mantinieku, princi Čārlzu Diāna apprecējās vien būdama 19 gadus veca. Vecuma starpība gan nebija vienīgā aiza starp laulātajiem. Patiesībā viņi līdz pat kāzu dienai viens otru nepazina, jo nebija tā pa īstam nemaz tikušies. Diāna, kura bērnībā ārkārtīgi smagi pārdzīvoja vecāku šķiršanos, ļoti sapņoja par ideālu ģimeni. Tādu, kurā vīrs viņu dievinātu un viņi būtu laimīgi. Bet tā vietā viņa piedzīvoja īstu traģēdiju, kas, galu galā, neveiksmīgu apstākļu sakritības dēļ noveda viņu kapā.
Rakstnieka Endrjū Mortona grāmata “Diana: Her True Story”, kura dienasgaismu pirmo reizi ieraudzīja 1992.gadā atklāja daudz nezināmu faktu par viņas dzīvi. Endrjū ir žurnālists un princeses Diānas biogrāfs, kurš visu informāciju līdz pat grāmatas izdošanas brīdim turēja noslēpumā.
Grāmata, par spīti lasītāju gaidām, izrādījās absolūti bez glamūra un izlikšanās, vien fakti. Par spīti tam, ka daudzi lasītāji to kritizēja, tā vēl aizvien ir vienīgā reālā princeses Diānas biogrāfija, kas jebkad publicēta.
“Es klausījos, kā princeses Diānas pazīstamā balss stāstīja par savām bēdām: par vientulību, izmisumu, par vīra krāpšanu ar Kamillu, par viņas slimību un pašnāvības mēģinājumiem,” – teicis rakstnieks intervijā izdevumam “New York Post”.
Lēdija Diāna atzinās, ka viņas cerības uz laimīgu laulību sabruka jau otrajā dienā pēc krāšņajām kāzām ar princi. Medusmēnesis kļuva par murgu: Diānu, kura uzzināja, ka Čārlzam jau ir mīlas romāns ar Kamillu, mocīja bulīmijas lēkmes un naids pašai pret sevi, prātā nāca domas par pašnāvību, bet naktīs viņa nespēja gulēt, jo murgoja. Tāpat princese atzinusies, ka ne reiz vien ir griezusi sev vēnas. Grāmatā aprakstīts princeses Diānas psiholoģiskais stāvoklis, kas liek domāt par to, ka patiesībā viņai bija ļoti vajadzīga speciālista palīdzība. Tā, piemēram, viņa laiku pa laikam ļoti pārdzīvoja par “vīriešiem pelēkā” – tie viņai lika uztraukties, viņa uzskatīja, ka šie vīrieši, valdības aģenti, ir saistīti ar britu karalisko ģimeni un ir ļoti bīstami.
Grāmata satrieca pasauli. Mortonu daudzi nodēvēja par meli, nosodīja un rupji kritizēja. Sākumā tika uzskatīs, ka šīs grāmatas informācija iegūta caur Diānas ģimenes locekļiem un cilvēkiem, kas sevi uzskatīja par viņas draugiem, tomēr tikai vēlāk noskaidrojās, ka grāmatā paustos faktus ir pastāstījusi viņa pati – Velsas princese Diāna.
1997.gada 31.augustā, gadu pēc oficiālās šķiršanās no prinča Čārlza, princese Diāna, kā zināms, gāja bojā traģiskā autoavārijā Parīzē. Tikai pēc traģēdijas rakstnieks uzrādīja arī neskaitāmus pašas Diānas pierakstus, ko viņa bija nodevusi viņam. Tad arī kļuva patiešām skaidrs, ka viss grāmatā aprakstītais par princesi Diānu un viņas dzīvi ir patiesība, nevis izdomājums.
Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem.