Foto-Shutterstock

Budžeta rezerve izsīkst 0

Iekšlietu ministrijai (IeM) nepieciešamos 22 miljonus eiro iekšlietu dienestu darbinieku kompensāciju izmaksai, visticamāk, nāksies meklēt no citiem avotiem, jo budžeta pozīcijā “Līdzekļi neparedzētiem izdevumiem” šādas summas gluži vienkārši vairs nav.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
“Esmu mazliet šokā” – Jāņa Timmas draugs publicē saraksti, kas, viņaprāt, apstiprina faktu, ka viņam kāds “palīdzējis” aiziet no dzīves
Lasīt citas ziņas

Šī gada budžetā neparedzētiem izdevumiem bija rezervēti 32,7 miljoni eiro. No šīs summas 10,4 miljoni jau ir iztērēti un vēl 11,7 miljoni ir sadalīti citām vajadzībām. Tādēļ šobrīd šajā budžeta ailē atlikuši vairs tikai aptuveni 10,6 miljoni eiro.

Šogad lielākie neparedzētie tēriņi bijuši tai pašai Iekšlietu ministrijai, kurai piešķirti vairāk nekā trīs miljoni eiro, lai segtu izdevumus, kas saistīti ar patvēruma meklētāju izmitināšanas centru Muceniekos. Ekonomikas ministrijai piešķirti 2,5 miljoni eiro mājokļa atbalsta programmas darbības nodrošināšanai. Vairāk nekā viens miljons eiro piešķirts Ārlietu ministrijai iemaksai bēgļu atbalsta mehānismā Turcijā. Vēl 875 tūkstoši piešķirti sadarbības pasākumiem ar Centrāleiropas, Austrumeiropas valstīm un Ķīnu. Kopumā 328 000 eiro nepieciešami Tieslietu ministrijai, lai iegādātos nepieciešamo aparatūru Valsts tiesu ekspertīžu birojam. Vēl 317 520 eiro piešķirti Iekšlietu ministrijai, lai segtu zaudējumus par Valsts robežsardzes dalību FRONTEX organizētajās starptautiskajās mācībās. Aptuveni 266 000 eiro bijuši nepieciešami dažādu valsts iestāžu darbinieku atlaišanas pabalstiem un kompensācijām par neizmantotajiem atvaļinājumiem. Gandrīz 200 000 eiro sadalīti dažādām pašvaldībām, lai kompensētu izdevumus par atskurbtuvju darbu, kā arī daudzām mazākām vajadzībām.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kopumā Ministru kabinets apstiprinājis vairāk nekā 40 pieprasījumus no līdzekļiem neatliekamiem gadījumiem, bet rindā stāv jau nākamie. Arī šodien valdībai būs jālemj par virkni pieprasījumu – Ārlietu ministrijai nepieciešami 35 000 eiro pārskaitīšanai UNESCO regulārajā budžetā ar mērķi atbalstīt izglītības jomas attīstību Afganistānā. Satiksmes ministrijai – 15 000 eiro, lai nodrošinātu multimediju klases aprīkojuma piegādi Kabulas Politehniskajai universitātei. Kultūras ministrija lūdz 30 000 eiro, kas tiks pārskaitīti biedrībai “Romu Kultūras centrs” otrā starptautiskā romu kultūras festivāla koncertu skatuves noformēšanai. Savukārt Ģenerālprokuratūrai nepieciešami 1453 eiro, lai izpildītu tiesas spriedumu par labu uzņēmumam 
”Avleo group ltd”. Šī gada sākumā valstij no neparedzētiem izdevumiem nācās šim uzņēmumam samaksāt 160 224 eiro.

IeM nepieciešami 22 miljoni eiro, lai izpildītu tiesas spriedumu, saskaņā ar kuru ministrijai uzdots kompensēt neapmaksātās darba stundas visām iekšlietu dienestu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonām, kurām bija noteikts aizliegums pārtraukuma laikā atstāt dežūras vietu, bet kuru pārtraukumu laiks netika apmaksāts.

UZZIŅA

Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem tiek pieprasīti un izlietoti saskaņā ar Ministru kabineta 2009. gada 22. decembra noteikumiem Nr. 1644 “Kārtība, kādā pieprasa un izlieto budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” līdzekļus”. Noteikumi nosaka, ka līdzekļus piešķir no valsts pamatbudžeta neparedzētiem izdevumiem katastrofu un dabas stihiju seku novēršanai, to radīto zaudējumu kompensēšanai, valsts pārvaldes uzdevumu nodrošināšanai un citiem gadījumiem. Līdzekļus pieprasa ministrija vai cita centrālā valsts iestāde. Pašvaldībai nepieciešamos līdzekļus pieprasa Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija. Lēmumu par līdzekļu piešķiršanu pieņem Ministru kabinets.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.