Bruģis pagalam! 0
“Man celtnieki, krāsojot mājas fasādi, nolēja betona bruģi ar krāsu. Vispirms viņi to tīrīja ar sālskābi, bruģis izmainīja toni, tad darbojās ar lineļļu, un kļuva vēl baisāk! Vai tas bija pareizi? Kas atbild par samaitāto materiālu?” Māra Ikšķilē
Betona bruģis ir īpaši jāsargā no sasmērēšanas, jo atšķirībā no akmens tas ir krietni irdenāks. Tādēļ fasādes remontu laikā parasti tam uzklāj vienkāršu, lētu plastmasas plēvi. Reizēm nelielus noķēpājumus var mēģināt nomazgāt ar augspiediena strūklu, lielos apjomos tas nepalīdz.
Ja bruģis ir apstrādāts ar sālskābi un lineļļu, tas ir neglābjami samaitāts un atliek tikai nomainīt ar jaunu, – uzskata SIA “Kalndruvas bloks” tirdzniecības pārstāvis Sergejs Redkins.
Kārtīgs amatnieks darba procesā neko nesamaitā. Ja skāde tomēr gadījusies, par izdarīto ir jāatbild un šajā gadījumā bojātais bruģis jānomaina vai vismaz jāatlīdzina tā vērtība.
Pērkot bruģakmeņus nomaiņai, vēlams doties pie tā pašā ražotāja, – atgādina firmas “Bruģēšanas darbi” īpašnieks Guntis Leja. – Vislabāk paņemt līdzi veco paraugu. Ja izveidojas pārāk redzama pāreja, bruģi var pārlikt lielākā laukumā, sajaucot vecos un jaunos akmeņus.