Brīvvalsts premjers Juraševskis – arī Latvijas tiesu sistēmas pamatlicējs 0

“Mums jāceļ vairāk gaismā un jāpiemin mūsu valsts un sabiedriskie darbinieki,” atklājot lekciju par bijušo Ministru prezidentu Pēteri Juraševski, uzsvēra Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) prorektors Arnis Mugurēvičs. Piektā lekcija ciklā par Latvijas brīvvalsts premjeriem šoreiz notika Jelgavā 2.oktobrī.

Reklāma
Reklāma

 

“Latvija ir iegājusi Nāves spirālē! Ar čurainu lupatu jāpatriec!” Hermanis par politiķiem, kuri valsti ved uz “kapiem”
“Asaras acīs!” Tantiņas pie Matīsa kapiem tirgo puķu vainagus. Kāds izsauc policiju, bet viņa rīcība pārsteidz
RAKSTA REDAKTORS
Bez vainas vainīgs? Mirklī, kad trīs bērnu tēva Artūra kontā ienāca 200 eiro, viņš kļuva par bīstamu krāpnieku! 44
Lasīt citas ziņas

Lekciju par vienu no izcilākajiem Latvijas valsts un sabiedriskajiem darbiniekiem P.Juraševski lasīja Latvijas Universitātes asoc. prof. Dr. hist. Ēriks Jēkabsons. Pasākumā piedalījās arī Latvijas politiķa mazdēls Rolands Juraševskis, tieslietu ministrs Jānis Bordāns, kā arī Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš un LLU rektors Juris Skujāns.

Pēteris Juraševskis bija ne tikai premjers, bet arī viens no Latvijas tiesu sistēmas pamatlicējiem un apriņķa sistēmu ieviesējs Latvijā. Nepelnīti piemirsto valstsvīru raksturo arī viņa cīņa pret ar Padomju Savienības organizēto pagrīdnieku aktivitātēm Latvijā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Īpaši lekcijai veidota arī izstāde par P.Juraševski, kas atklāj tā laika vēsturiskos notikumus, stāsta par bijušo premjeru kā par spēcīgu personību un ļauj ieskatīties dažādos dokumentos. Izstāde apskatāma Ministru kabinetā līdz 1.novembrim. Ekspozīcijas veidošanā izmantoti materiāli no Juraševska dzimtas kolekcijas, Latvijas Valsts vēstures arhīva un Latvijas Nacionālā vēstures muzeja krājuma.

Lekciju ciklu par bijušajiem Latvijas Ministru prezidentiem Valsts kanceleja aizsāka pagājušā gada septembrī, un pirmā lekcija bija veltīta Valsts prezidentam un premjerministram Kārlim Ulmanim. Pasākums tiek finansēts no saliedētības programmai piešķirtajiem valsts budžeta līdzekļiem.

Programmas mērķis ir sekmēt iekļaujošas un saliedētas sabiedrības veidošanos, kā arī stiprināt valstiskuma apziņu un nacionālo identitāti Latvijā. Nākamā lekcija paredzēta 6. novembrī un tiks veltīta Hugo Celmiņam.

Skaties pasākuma ieraksta video!

{gallery id=”2213″}

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.