Ukraiņu ģimene, kas laimīgi nokļuvusi Rumānijā 2022.gada 27.februārī.
Ukraiņu ģimene, kas laimīgi nokļuvusi Rumānijā 2022.gada 27.februārī.
Foto: AP/ SCANPIX/ LETA

Brīvprātīgais: “To vajag redzēt, lai darītu visu, lai tas nekad neiestājas pie mums.” 0

Latvietis, brīvprātīgais Jurģis Auziņš sociālajos tīklos dalījies ar video, kurā izklāsta savu pieredzi, braucot uz Ukrainas robežu un cenšoties palīdzēt bēgļiem. Viņš ir pārliecināts, ka šādi kādai ģimenei iespējams sniegt liktenīgu pavērsienu visa mūža garumā.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
RAKSTA REDAKTORS
FOTO. “Gribēju būt mīlēta, bet tiku pazemota, izmantota, sista.” Kāpēc piecdesmitgadīgā politiķe uzķērās jeb izglītotās, bagātās arī raud
Lasīt citas ziņas

Brīvprātīgais neslēpj, ka ceļš uz mājām ir grūts, jo busiņā viņš ved 4 ģimenes, bet jūtas kā nodevējs, ka daudzi cilvēki vēl palikuši uz robežas. Mierina gan doma, ka tur sastapti vēl daudzi citi latvieši, kuri palīdzēs tiem, kas arī vēlas doties uz Latviju. Tiesa, daudzi ukraiņi izvēlas patverties turpat tuvumā – Polijā, lai jebkurā brīdī varētu atgriezties mājās.

Uz Latviju izvēlas doties ģimenes ar bērniem, kurās, iespējams, tēva nemaz nav, te brauc ģimenes, kuras apzinās, ka patvērums būs nepieciešams uz ilgāku laiku.

CITI ŠOBRĪD LASA

Jurģis arī dalās ar ieteikumiem citiem brīvprātīgiem, kuri varbūt vēl tikai plāno doties palīgā bēgļiem: “Pie pašām robežām braukt nav lielas jēgas, labāk uz bēgļu centriem. Tur jāuzliek uzraksts, ka esi no Latvijas un ko tu piedāvā. Tieši tā es tās 4 ģimenes atradu. Noteikti tur vajag braukt, vajag pie auto pielikt karodziņu. Pat ja nevienu nevaram paņemt līdzi, ar klātbūtni varam demonstrēt, ka tur esam.”

“Tu nekad nezini, varbūt tieši uz tavu plakātu vai aicinājumu reaģēs kāda ģimene, kurai būsi devis liktenīgu pavērsienu visa mūža garumā. To visu vajag redzēt, lai darītu visu, lai tas nekad neiestājas pie mums,” emocionāls ir Jurģis.

Jurģim ir arī ideja, kas varētu noderēt valdības pārstāvjiem, jo, redzot situāciju uz robežas, radusies sajūta, ka ir reāla iespēja palīdzēt. “Tur ir milzīgi garas rindas ar autobusiem. Visas sistēmas ir “noklājušās”, tāpēc cilvēkus reģistrē ar roku. Tas ir ilgāk. Cilvēkiem mokas turpinās vairāk kā diennakti. Latvijas valsts varētu uzņemties garantiju par noteiktu skaitu autobusu, eskorta pavadībā tos atvest uz Latviju, panākt diplomātisku vienošanos,” domā Jurģis.

Savas uzrunas noslēgumā brīvprātīgais uzsver: “Esiet cilvēcīgi, humāni! Mums ir jāmeklē visi likumiskie un jebkādi citi līdzekļi, lai šiem cilvēkiem palīdzētu.”

SAISTĪTIE RAKSTI