Britu policija izglābusi verdzības apstākļos nodarbinātus latviešus, poļus un rumāņus 11
Lielbritānijas policija izglābusi verdzības apstākļos nodarbinātus latviešus, poļus un rumāņus. Astoņi vīrieši vecumā no 21 līdz 46 gadiem otrdien izglābti lauku saimniecībā Totonā, Hempšīras grāfistē.
Policija aizturējusi 27 gadus vecu vīrieti, kurš tiek turēts aizdomās par apzinātu cilvēku paverdzināšanu. Viņš atbrīvots pret drošības naudu līdz nākamajai tiesas sēdei 13.oktobrī.
Policija fermā arī atradusi zagtu lauksaimniecības tehniku.
Izglābtie strādnieki nogādāti krīzes centrā, kur viņiem praktisku un emocionālu palīdzību sniedz Sarkanā Krusta, Pestīšanas armijas un Hempšīras pašvaldības darbinieki.
“Mēs zinām, ka šajā valstī tiek kontrabandas ceļā ievesti cilvēki, kas tiek ļaunprātīgi izmantoti un paverdzināti. Es aicinu ikvienu, kuram ir kādas bažas, aizdomas vai informācija, kas var palīdzēt izmeklēšanā, kontaktēties ar mums,” norādīja Sauthemptonas policijas inspektors Fils Skreiss.
“Piemēram, ja jums piedāvā lētu darbaspēku, kas izklausās pārāk labi, lai būtu patiesība attiecībā pret darba izmaksām, pajautājiet sev: kurš patiesībā par to maksā?” norādīja inspektors.
Tikmēr Latvijas Iekšlietu ministrija (IeM) izsūtījusi paziņojumu ar aicinājumu Latvijas iedzīvotājiem būt piesardzīgiem, meklējot darbu un dodoties strādāt ārpus Latvijas robežām.
“Lai izvairītos no krāpnieciskām darbībām, kuru rezultātā personai var rasties zaudējumi vai persona var kļūt par darbaspēka ekspluatācijas vai verdzības upuri, kā arī novērstu līdzīgus gadījumus, kad Latvijas iedzīvotāji cieš no ļaunprātīgas izmantošanas, Iekšlietu ministrija aicina personas, kuras dodas peļņā uz ārvalstīm, pievērst uzmanību savai drošībai un apzināt iespējamos riskus,” klāsta IeM.
Ministrijā atgādina par interneta vietni: “www.cilvektirdznieciba.lv”, kur var atrast informāciju par preventīviem pasākumiem, kurus ņemot vērā, var samazināt riskus kļūt par piespiedu darba upuri ārzemēs. Tāpat tur pieejami dati par iestādēm, kur var meklēt palīdzību, ja persona atrodas ārvalstīs, kā par valsts nodrošināto palīdzību cilvēku tirdzniecības upuriem.